Jak poslat pneumatiky?

Přezouvání pneumatik sice zařídit neumíme, jak poslat kola na auto, ale poradíme. Gumy nové i ojeté, pneumatiky s ráfky i bez ráfků - na Zaslat.cz hravě poradíme, jak na přepravu pneumatik.

Poslat pneumatiky s dopravcem

Jak pneumatiky zabalit?

Balení pomocí strečové fólie

K balení můžete použít průhlednou i neprůhlednou fólii jiné než černé barvy. Volte takovou fólii, která je vyrobena z neprotržitelného materiálu. Po zabalení musí zakrývat nejméně 3/4 pneumatiky a alespoň ve třech vrstvách.

Zakrytí pneumatik kartonem

Jestli vám nevyhovuje balit pneumatiky do strečové fólie, můžete použít i karton. Jednoduše zakryjte středy pneumatik kusy kartonu tak, aby nehrozilo, že se v jejich středu zachytí nějaká menší zásilka.

Kde získám přepravní štítek?

Štítek k označení zásilky od nás obdržíte do e-mailu po dokončení objednávky. Stejně tak jej naleznete při otevření odkazu s podrobnostmi o vaší zásilce. Podle instrukcí jej vytiskněte a umístěte na plochou vnější stranu pneumatiky tak, aby bylo možné čárový kód naskenovat. Štítek upevněte tak, aby se se zásilky neuvolnil.

Poslat pneumatiky s WE|DO

<18’’
max 2 ks
<30 kg

Pneumatiky do velikosti 18’’

Pneumatiky pro osobní auta do velikosti 18’’ včetně zabalte maximálně po dvou kusech a pouze v takovém případě, kdy celková váha balíku nepřekročí 30 kilogramů. Pneumatiky pevně spojte a obalte strečovou fólií. Chráníte nejen vaše pneumatiky, ale i okolní balíky.

>18’’
1 ks

Pneumatiky větší než 18’’

Pneumatiky větší než 18’’ zabalte jednotlivě, každou zvlášť. Maximální váha jedné pneumatiky nesmí překročit 30 kilogramů. Pneumatiku vždy obalte strečovou fólií.

Pneumatiky s disky

Pneumatiku s ráfky posílejte každou zvlášť. Ráfky se totiž mohou snadno poškrábat. Pneumatiky zabalte celé do kartonové krabice nebo je zabalte do strečové fólie s ochranými pláty kartonu z obou stran ráfků. Tyto kartonové pláty můžete ještě upevnit lepící páskou.

Poslat pneumatiky s TOPTRANS

Pneumatiky bez disků

V takovém případě můžete poslat dvě gumy jako jednu zásilku. Pneumatiky jsou samozřejmě velmi odolné, a proto není třeba dbát větší pozornosti na jejich balení. Stačí je k sobě pouze pevně svázat strečovou fólií a přelepit lepicí páskou. U pneumatik R19 a vyšších balte každou pneumatiku zvlášť.

Pneumatiky s disky

Pneumatiku s ráfky je vhodné posílat každou zvlášť. Ráfky se totiž mohou snadno poškrábat. Pneumatiky taktéž zabalte do strečové fólie, ještě před tím si ale vystřihněte karton a přiložte jej z obou stran k ráfku. Tyto kartonové pláty můžete ještě upevnit lepící páskou.

Porovnejte si ceny i s ostatními dopravci, úspora může být ještě vyšší.