Send a package with GLS

GLS is a leading European carrier, which focuses primarily on parcel transport. Shipments across the Czech Republic will be delivered the next day and across Europe within 2-6 days depending on the distance of the country. As part of our services, we offer not only domestic, but also export and import transport within the European Economic Area.

Transport partners Zaslat.cz

Jak poslat balík přes GLS na Zaslat.cz?

  • Zásilka musí být zabalena do kartonové krabice pravidelného tvaru, která dostatečně chrání obsah před poničením. Za balení vždy odpovídá odesílatel zásilky, doporučujeme proto věnovat zvýšenou pozornost správnému balení zásilky, a to včetně výplně zásilky. Současně prostudujte také zboží, které není možné zasílat balíkovou přepravou.
  • Přepravní štítek přiveze na místo vyzvednutí zásilky kurýr (netýká se zásilek objednávaných z vlastního svozového místa s možností tisku štítků > link na B2X), při předání na podací místo tiskne štítek zákazník.
  • Základní pojištění v ceně služby je do výše 30 tisíc korun.
  • Maximální výše dobírky je 60 tisíc korun, na Slovensko 829 Eur. Je proplácena nejpozději do 7 pracovních dní od doručení zásilky.

Jak se počítá cena za přepravu u dopravce GLS?

  • Cena přepravy u dopravce GLS je určována na základě váhy zásilky a vzdálenosti, po kterou se společnost o balík stará.
  • Kurýr není povinen posuzovat správnost balení zásilky při převzetí do dopravy. Pokud bude zásilka zabalena v rozporu s podmínkami dopravce může dopravce přepravu předčasně ukončit a balík vrátit odesílateli nebo jej vyzvat k vyzvednutí na přepravním depu. Případně zásilku doručit a následně si doúčtovat poplatek za nesystémovou zásilku.
  • Dopravce má možnost přeměřit a převážit zásilku v přepravě, pokud jsou hodnoty v rozporu s těmi uvedenými v objednávce, je možné je následně objednateli přepravy dofakturovat v souladu s ceníkem služeb.

Send for
your business

Overcome the boundaries of your business, compete playfully with global companies.

Send parcels abroad

We're blurring the boundaries of delivery. Send packages with Zaslat.cz to up to 187 countries.

Často kladené otázky

Zaslat.cz for business owners and companies

We offer tailor-made shipping solutions