Send a package with FedEx

FedEx has been connecting people and opportunities all around the world for more than 35 years. We offer express domestic and international transport with a selection of services according to speed or price preferences. The choice is yours.

Transport partners Zaslat.cz

Jak poslat balík přes FedEx na Zaslat.cz?

  • Zásilka musí být zabalena do kartonové krabice pravidelného tvaru, která dostatečně chrání obsah před poničením. Za balení vždy odpovídá odesílatel zásilky, doporučujeme proto věnovat zvýšenou pozornost správnému balení zásilky, a to včetně výplně zásilky. Současně prostudujte také zboží, které není možné zasílat balíkovou přepravou. Zvýšenou pozornost pak věnujte obsahu, který zasíláte do celních destinací, kdy obsah zásilky podléhá celní kontrole.
  • Přepravní štítek (případné další dokumenty potřebné k celní přepravě, pokud jsou vyžadovány, o čemž budete informování po dokončení objednávky) je nutné vytisknout a připevnit na zásilku do průhledné fólie. Štítek obdržíte e-mailem pro úspěšném objednání přepravní služby.
  • Základní pojištění v ceně služby je do výše 2 350 korun.

Jak se počítá cena za přepravu u dopravce FedEx?

  • Cena přepravy u dopravce FedEx je určena pomocí takzvané volumetrické hmotnosti. Zjednodušeně je volumetrická váha přepočet, kolik místa, balík zabere. Současně hraje roli vzdálenost adresy vyzvednutí a doručení od depa dopravce.
  • Kurýr není povinen posuzovat správnost balení zásilky při převzetí do dopravy. Pokud bude zásilka zabalena v rozporu s podmínkami dopravce může dopravce přepravu předčasně ukončit a balík vrátit odesílateli nebo jej vyzvat k vyzvednutí na přepravním depu. Případně zásilku doručit a následně si doúčtovat poplatek za nesystémovou zásilku.
  • Dopravce má možnost přeměřit a převážit zásilku v přepravě, pokud jsou hodnoty v rozporu s těmi uvedenými v objednávce, je možné je následně objednateli přepravy dofakturovat v souladu s ceníkem služeb.

Send for
your business

Overcome the boundaries of your business, compete playfully with global companies.

Send parcels abroad

We're blurring the boundaries of delivery. Send packages with Zaslat.cz to up to 187 countries.

Často kladené otázky

Zaslat.cz for business owners and companies

We offer tailor-made shipping solutions