Jak poslat balík?

Kupujete nebo prodáváte zboží na internetu? Potřebujete poslat balík dceři do Anglie, kamarádovi do Španělska nebo třeba tetičce na Slovensko? Ať už uvažujete o zaslání balíku z jakéhokoliv důvodu, pojďme si společně projít krok po kroku. Ve většině případů posíláte věci, které jsou pro vás cenné ať už finančně, nebo citově. Proto je dobré vaše balíky vložit do spolehlivých rukou.

Jak tedy nejlépe rozeslat vaše balíky do světa? Že bychom si šli vystát dlouhou frontu na poštu, zaplatit drahé přepravné a potom se ještě dozvědět, že se váš balíček ztratil? Na to zapomeňte! Je rok 2018 a posílání balíků prošlo mnoha změnami. Dnes to jde i jinak – jednoduše, spolehlivě, snadno, bezpečně a hlavně levně. Ceny balíků se pohybují od 109 Kč a v případě, že zasíláte více balíků, můžete si sjednat ještě výhodnější přepravné. Stačí sednout k počítači nebo vzít chytrý telefon (mobilní aplikace Zaslat.cz), přejít na Zaslat.cz a objednat přepravu, která je vám – a vašemu balíku – jako ušitá na míru. Nemusíte ztrácet čas hledáním nejnižší ceny, my ji najdeme za vás!

Jak samotná objednávka probíhá?

1. Zabalit, změřit, zvážit!

Nejprve je nutné balík zabalit. Ve většině případů vyžadujeme balení do kartonových krabic, pouze u atypických či nadrozměrných zásilek přepravovaných společností Toptrans  kartonová krabice vyžadovaná není. Poté je potřeba balík změřit a zvážit. Podle těchto parametrů se vypočítá cena, proto je nezbytné přesné parametry znát. Pokud si nejste jistí váhou, buďte velkorysí a raději uveďte větší, abychom předcházeli případným komplikacím. 

2. Objednávka přepravy

Rozměry a váhu balíku zadáte do snadné kalkulačky. Balík také můžete poslat na dobírku. Hned v prvním kroku objednávky na úvodní stránce Zaslat.cz můžete zvolit výši dobírky (+ zaškrtnout políčko pro “Navýšení dobírky o cenu poštovného”, čímž se cena, kterou si řidič od příjemce vybere, automaticky navýší o cenu přepravného). Pokud navíc posíláte obzvlášť drahé zboží, které chcete navíc připojistit, pak tak můžete učinit také v tomto prvním kroku.

3. Výběr přepravce

Dále vám systém automaticky zobrazí řadu přepravců, ze kterých si vyberete toho, který je pro vás ten pravý. Ať už se budete rozhodovat podle ceny, kvality, výše pojištění či osobních preferencí. Nabízíme přepravce, kteří přepraví balík malý, velký, nadrozměrný či atypický, a to v rámci ČR, po Evropě i do celého světa. Můžete tedy snadno odeslat jakýkoliv balík na jednom místě – Zaslat.cz. Ceny, které jsou u každého přepravce zobrazeny, jsou konečné, s DPH, bez dalších skrytých poplatků. S touto cenou jednoduše můžete počítat a její výše se ani o korunu nezmění.

Zdá se vám cena příliš nízká? Ne, opravdu vás nešálí zrak. Máme s přepravci uzavřenu zasilatelskou smlouvu, díky které máme velkoobchodní ceny. Proto je poštovné levnější, než kdybyste si přepravu objednali přímo u konkrétního přepravce nebo na poště.

4. Adresy odesílatele a příjemce

Pak už stačí vyplnit kontaktní informace o odesílateli a příjemci a máte téměř splněno. Nezapomeňte uvést telefonní čísla a e-mail, abychom vás i příjemce mohli informovat, kdy si pro balík kurýr přijede či jej doručí.

5. Platba objednávky

Na co samozřejmě nesmíme zapomenout je platba. Objednávka se stává závaznou až v okamžiku, kdy ji uhradíte. Bez platby předem nelze objednávku dokončit. Ale nebojte, platba je velmi jednoduchá a rychlá. Všechny platby probíhají přes ověřený platební portál GoPay.

Nejrychlejším způsobem, jak za přepravu vašich balíků zaplatit, je online převodem. Pokud máte u vaší banky povolen tento způsob plateb, pak je to opravdu rychlovka. Pokud online platby nemáte povoleny u své banky, nevadí. Na výběr máte z řady dalších způsobů. Nejběžnějším je klasický bankovní převod. U tohoto způsobu je připsání peněz na náš účet o trošku delší, než při online převodu, ale pořád je to fofr. Pokud je vaše banka jednou z 9 námi nabízených bank, pak připsání peněz proběhne ještě tentýž den. Pokud máte účet u PayPal, pak jej můžete využít pro úhradu objednávky také. Pro ty, kteří nemají internetové bankovnictví, nabízíme také platbu pomocí tzv. SuperCASH, kdy můžete objednávku uhradit na kterékoliv pobočce Sazky.

6. Sledování zásilky

Od teď je vaše “práce” hotová. Nyní stačí vyčkat na potvrzující e-mail, přes který můžete kdykoliv zásilku sledovat. Následující pracovní den od vytvoření objednávky vám hned ráno přijde sms zpráva s předpokládaným časovým oknem příjezdu řidiče a jeho kontaktem. V tomto časovém okně vám poté zavolá, že se blíží na vaši adresu. Kurýr si od vás převezme zásilku a doručí ji do  rukou příjemce. Pokud by vám náhodou sms zpráva nepřišla, využijte jeden z kontaktních způsobů a my vám všechny podstatné informace o vaší přepravě rádi sdělíme.  Zajímá vás, kdy balíky obdrží adresát? To záleží na tom, kam je posíláte. Po České republice je to do druhého pracovního dne. Po Evropě je to různé.

Je to opravdu snadné, nemyslíte? Od teď můžete dát sbohem všem těm otravným postupům, kterými si musíte projít, když posíláte balíčky přes poštu. A jako bonus, se kterým se na poště těžko setkáte, je neuvěřitelně ochotný a milý zákaznický servis. Pokud byste přeci jen něčemu nerozuměli, či měli nějaké specifické požadavky, pak neváhejte zvednout telefon a ozvat se. Budete příjemně překvapeni. V Zaslat.cz je to snadné, stačí jen zabalit!

 

Poslat zásilku