Jak poslat lyže od 174 Kč?

Prodáváte nebo pořizujete lyže na bazaru, posíláte je rodině, anebo je nemáte jak přepravit na hory? Ať už právě řešíte jakoukoliv z těchto možností přepravy lyží, v Zaslat.cz vám ukážeme, jak na to.

Přeprava lyží za pár korun po ČR i do zahraničí

Poslat lyže balíkem už dávno není nic složitého. Přepravu objednáte online, kurýr přijede až k vám domů a doručí kamkoliv po ČR i do zahraničí. S lyžemi se nemusíte nikam vláčet, lyže stačí jen dobře zabalit a počkat na kurýra.

Jak objednat kurýra?

Než si vytvoříte objednávku, je potřeba lyže změřit a zvážit. Na většině lyží je jejich délka dokonce napsaná, nemusíte brát ani metr do ruky. Váha lyží se pohybuje mezi 5 a 10 kg. Jakmile znáte rozměry a váhu, vyplníte je na Zaslat.cz. Vyberete si, s jakým dopravcem balík chcete zaslat (UPSGLS, DPD, Toptrans, FedEx pokud zasíláte do zahraničí) a dokončíte objednávku. Jestliže lyže prodáváte, můžete je zaslat i na dobírku. S našimi partnerskými dopravci můžete snadno poslat i snowboard, u něj budou pouze jiné rozměry a váha.

 

ZASLAT LYŽE

 

Teď už stačí jen zabalit

Než lyže kurýrovi předáte, je potřeba je vhodně zabalit. Ideálně je umístěte do obalu na lyže. Pokud jej nemáte, pak hrany lyží obložte kusy kartonu a celé lyže důkladně omotejte bublinkovou fólií či podobnou výplní. Zvýšenou pozornost věnujte také zabezpečení vázaní. Nezapomeňte, že právě tak chráníte svoje lyže i okolní zásilky v přepravě. Nakonec lyže omotejte strečovou fólií. Na zabalené lyže už nemusíte nic lepit ani psát. Kurýr přijede k vám domů a na lyže nalepí vlastní přepravní štítek.

Kolik stojí přeprava lyží

Výhoda Zaslat.cz spočívá v tom, že si vyberete podle vašich preferencí, kterému dopravci svěříte zásilku. Nezapomeňte, že u dopravců GLS, DPD, FedEx a UPS je nutné lyže zabalit do kartonové krabice pravidelného tvaru. Ta je podmínkou přepravy. Pokud se rozhodnete lyže kromě výplňových materiálů obalit pouze kartonem a strečovou fólií, riskujete, že dopravce balík nepřijme do přepravy. Všechny zásilky jsou bez rozdílu tříděny automaticky pomocí různých pásů a dopravníků, které vyžadují pravidelný tvar zásilky.

Pokud doma nemáte vhodnou krabici a do papírnictví daleko, máme pro vás řešení. Dopravce Toptrans je u zásilek více flexibilní, všechny totiž třídí ručně. Zásilky je možné tedy zabalit i do takzvaného volného balení – lyže opět zajistěte proti oděru, vázání doporučujeme i do kartonu, na závěr vše omotejte strečovou fólií. Toptrans ale zásilky doručuje pouze po ČR a na Slovensko.

Sestavili jsme pro vás jednoduchý ceník přepravy lyží po ČR a do blízkých lyžařských destinací. Ceny jsou uvedeny na zabalené lyže o váze 7 kg a rozměrech 20x20x160 cm. U dopravce Toptrans je cena pouze orientační, jelikož se odvíjí od celkové vzdálenosti, tedy ujetých kilometrů.

Dopravce ČR Slovensko Rakousko Itálie
GLS 177 294 471 689
DPD 174 289 495 849
Toptrans 455 796
UPS 759 2583 1265 1418
FedEx 3034 3034 3157
Lyže zaslány jednoduše, pohodlně a levněji, než jste zvyklí

S přepravou lyží si nemusíte lámat hlavu a už rozhodně s nimi nemusíte nikam chodit. Vše zařídíte online z pohodlí domova. Po celou dobu přepravy můžete zásilku sledovat na webu, neunikne vám žádná důležitá informace. Lyže po ČR doručíme i do druhého dne od vyzvednutí u vás doma, na Slovensko do 2 dnů a do Německa a Rakouska to zvládneme také i za 2 dny. Stačí jen zabalit!

 

ZASLAT LYŽE