4 snadné kroky, jak si objednat přepravu balíku s odnosem na sběrné místo

Celý den někde poletujete a nemáte možnost čekat na kurýra na jedné adrese? Máme pro vás skvělý tip, jak balíček předat dopravci podle vašich časových možností, za nižší cenu a s ještě dřívějším doručením. Díky široké síti sběrných a výdejních míst dopravce GLS nemusíte být vázání na příjezd kurýra. 

Ať už jste kdekoliv, přepravu zásilky objednáte na Zaslat.cz pohodlně za několik málo minut. Jediné, co vám stačí, je zamířit na www.zaslat.cz a zvolit přepravu s odnosem zásilky na sběrné místo, které máte zrovna za rohem. Bližší informace o ParcelShopech si přečtěte v našem předešlém článku. Ve 4 snadných krocích vám ukážeme, jak na to. 

1. krok: Vyplňte adresy a parametry zásilky

Objednávku přepravy zásilky s odnosem na sběrné místo snadno vytvoříte během pár minut na Zaslat.cz. Hned na úvodní stránce zadáte do jednoduché kalkulačky adresy odesílatele a příjemce. Adresu odesílatele je potřeba zadat bez ohledu na to, jestli zásilku na sběrné místo nesete či nikoliv. Dále zaškrtnete box pod adresami „Předám zásilku na sběrném místě“. Následně si z mapy míst můžete najít a zvolit sběrné místo, kam balík ponesete. Pokud víte, kde v blízkosti má GLS ParcelShop, vybírat sběrné místo nemusíte. Je jedno, na který ParcelShop ho odnesete. 

 

Pozor! Na sběrná místa nelze přinést jakkoliv velký a těžký balík. Maximální hmotnost zásilky podané na ParcelShopu GLS je 15 kg, její nejdelší strana nesmí přesáhnout 100 cm a obvodová délka 200 cm. S těžšími zásilkami se ale nikam nevláčejte. Objednejte si přepravu na Zaslat.cz a nechte si zásilku vyzvednout přímo u vás na adrese.

 

OBJEDNAT PŘEPRAVU S ODNOSEM NA SBĚRNÉ MÍSTO

 

2. krok: Zadejte kontaktní údaje

Následně vyplníte kontaktní údaje, vaše i příjemce zásilky, a objednávku uhradíte. Objednávku můžete zaplatit různými způsoby (bankovní převod, platba kartou, PayPal, Apple Pay, Twisto, aj.). Pokud chcete balík zanést na sběrné místo ihned, využijte platbu kartou. Částku za přepravu obdržíme ihned a vy nemusíte déle čekat.

3. krok: Vytiskněte štítek

Platbou to ještě nekončí. Pokud jste zvyklí přes Zaslat.cz objednávat běžně vyzvednutí zásilky u vás doma, pak platbou objednávka obvykle končí. V případě odnosu na sběrné místo ještě musíte vytisknout přepravní štítek, který od nás obdržíte do emailu uvedeného v objednávce! Možnost jeho tisku také naleznete v levé straně pod souhrnem objednávky. 

“Zákazníci se nás často ptají, zda-li potřebují k vytištění přepravních štítků nějaké speciální papíry. To ale vůbec není potřeba. Štítek můžete vytisknout buď na běžný papír a na balík ho přilepit průhlednou lepící páskou, v takovém případě si jen dejte pozor, aby skrze čárový kód neprocházela hrana lepící pásky. Anebo si v papírnictví pořiďte samolepící papíry s nařezanými štítky.”

Lucie Vašíčková, vedoucí zákaznické péče Zaslat.cz

Na papír velikosti A4 se poté vlezou 4 přepravní štítky (velikost jednoho štítku je 105 x 148 mm). Podle toho, do kterého rohu papíru chcete štítek natisknout, si můžete vybrat umístění v PDF souboru, který následně vytisknete. Tento štítek nalepte zřetelně na balík. Štítek nijak neohýbejte. Také zkontrolujte, že na balíku nejsou staré přepravní štítky a vyvarujte se balení zásilky do černé fólie.

4. krok: Odneste balík na vybrané sběrné místo

Balík s nalepeným přepravním štítkem už stačí jen zanést na nejbližší sběrné místo. Obsluha těchto poboček je oprávněna přijmout pouze balík opatřený správným přepravním štítkem. Pokud balíček přinesete na ParcelShop v dopoledních hodinách dříve, než kurýr na sběrném místě běžně zásilky vyzvedává, pak se odešle ještě ten den. Jakmile kurýr zásilku vyzvedne, můžete ji v průběhu její cesty k příjemci sledovat online