Napsali o nás / Pro média

Spolupráce s médii nás baví. Prohlédněte si naše tiskové zprávy společně s vybranými články, které o nás vyšly v médiích. Jste novinář nebo zástupce médií? Potřebujete loga, fotky nebo jiné materiály? Jste na správném místě. Využijte našich podkladů nebo kontaktujte našeho mediálního zástupce.
24. července 2020 denik.cz

Platba na dobírku zůstává jistotou. Koronavirus jí ale zasadil tvrdou ránu

Dřív něco nepředstavitelného, dnes běžná praxe. Češi stále častěji platí za zboží z internetu předem, ať už kartou nebo bankovním převodem. Naopak velký pokles zaznamenala kvůli pandemii koronaviru platba dobírkou. Ačkoliv zájem o tuto platební metodu setrvale klesá, podle vyhledávače a srovnávače balíkové přepravy Zaslat.cz, který trendy v online platbách sleduje, tady dobírka bude ještě několik let.


30. června 2020 idnes.cz

Hotovost je opět na vzestupu. Pandemie přesto posílí platby kartou

V obchodech opět stoupá počet plateb bankovkami a mincemi. Češi už je nepovažují za nebezpečné a potenciálně infekční jako v době, kdy pandemie nabírala na síle. V online světě ale obliba placení kartou stále roste, postupně vytlačuje dobírku.
18. březns 2020 Seznam zprávy

Doručovatelé mají druhé Vánoce, počet balíků stoupl o pětinu

Počet doručovaných balíků se tento týden zvýšil o více než pětinu. Nárůst souvisí s vyššími objednávkami z e-shopů po sobotním uzavření většiny obchodů. Naopak kleslo posílání zásilek od podnikatelů do zahraničí.


22. prosince 2019 Seznam zprávy

Balíková budoucnost: zásilky budou vozit taxikáři a drony

Jaká je vize balíkové logistiky pro příští léta a jak se změní tato služba z pohledu zákazníka? Bude mít možnost volby, zda preferuje rychlost, pohodlí nebo cenu. Podle toho bude vybírat službu. Dočkáme se obsluhy alternativními distributory, jako jsou taxikáři či doručovatelé jídla. Někteří dopravci počítají s tím, že budou klienty obsluhovat na kolech a skútrech.


6. listopadu 2019 Tojesenzace.cz

Pět tipů, jak poslat balíček nebo vánoční dárky, aby opravdu došly a navíc včas!

Pokud za celý rok pošlete jediný balík, je velmi pravděpodobné, že to bude právě v období před Vánoci. Problém je ale v tom, že to tak má i spousta dalších lidí a pošta je v tu dobu přehlcená objednávkami z e-shopů, kde lidé čím dál častěji kupují vánoční dárky. Jak to udělat, aby váš balíček došel v pořádku a navíc včas? Připravili jsme vás pět tipů, jak nejlépe, nejvýhodněji a s co největším pohodlím poslat ať už obyčejný balík nebo vánoční dárky.


2. října 2019 Tyinternety.cz

Brněnský Zaslat.cz získal 800 tisíc eur, přes Afriku míří s vyhledávačem přepravy balíků na globální trh

„Spojili jsme se se skupinou zkušených byznysmenů z Jihoafrické republiky, kteří přinesli první mobilní bankovnictví do JAR nebo první elektronické dobíjení kreditu. Ti původně založili také firmu GloCell, dnes člena skupiny Blue Label, třetího partnera projektu Parcespot.com. V JAR dokázali vybudovat druhého největšího virtuálního operátora se sítí 20 tisíc partnerů a s více než 300 tisíci prodejními místy,” popisuje spolupráci Miroslav Michalko.11. prosince 2017 finance.cz

Až 50 % můžete ušetřit při odesílání balíků do zahraničí. Kde a u koho?

Odeslat balík do zahraničí není jen tak. Většinou to navíc stojí i dost peněz. Dá se někde ušetřit? Ano, a dokonce v řádech stovek. Společnost Zaslat.cz je známá především jako jednička na trhu ve srovnávání přepravy zásilek. Spolumajitel společnosti, Miroslav Michalko, ale hovoří i o levnějších cenách, 15 tunách a umělé inteligenci.22. října 2017 lidovky.cz

Kvůli teplému počasí si pořídilo zimní pneumatiky o desetinu méně lidí

Počet řidičů, kteří měli v polovině října nakoupené zimní pneumatiky, je proti loňsku nižší o deset procent. Důvodem je teplé počasí v posledních dnech a pomalý pokles teplot. V listopadu ale vyjede na zimních pneumatikách minimálně 81,5 procenta českých řidičů, což je stejně jako v minulých letech.


28. srpna 2017 penize.cz

Přehled: Jak poslat balík a kolik za to

Prodali jste zboží v online bazaru a teď potřebujete poslat balíček. Kromě České pošty existuje několik dalších možností. Řada dopravců přitom vyzvedne zásilku


1. června 2017 ihned.cz

Přepravní srovnávač Zaslat kupuje ChytrýBalík. Lidem i firmám vyjednává levnější zásilky

Češi, kteří se rozhodnou přestěhovat na druhý konec republiky, často řeší společný problém: jak svůj mnohdy rozměrný majetek přemístit na velkou vzdálenost a přitom za stěhování nepřeplatit. Podnikatel Miroslav Michalko se takto stěhoval z Aše do Brna a nevěděl, jak převést gauč. "Žádná služba, která by mi nabídla převezení takové zásilky, tehdy nefungovala. Tak mě napadlo, že s ní začnu sám," popisuje Michalko vznik své firmy Zaslat.cz, již před třemi lety založil.


11. května 2017 retailek.mediar.cz

Provozním ředitelem Zaslat.cz je Miroslav Slunečko

Tuzemská internetová přepravní služba Zaslat.cz uvedla Miroslava Slunečka na pozici provozního ředitele. Vedení firmy a strategická rozhodnutí si ponechává v gesci její spoluzakladatel a generální ředitel Miroslav Michalko. Ten drží 30 %, většinovým majitelem firmy Celkom Praha, která službu provozuje, je Tomáš Volejníček, drží 70 %. Slunečko v minulosti provozoval vlastní síť prodejen Hyper Elektro. Služba Zaslat.cz v roce 2016 rostla měsíčně v průměru o 15 %, v prosinci 2016 dosáhla obratu 1,8 milionu.

2. února 2017 dotekomanie.cz

Internetová přepravní služba Zaslat.cz představila aplikaci pro Android a iOS

Odesílání balíků je někdy pořádný oříšek, zejména pak pro ty, kteří s tím nemají žádnou zkušenost. Česká služba Zaslat.cz na to jde už třetím rokem opačně – ukáže, že i mnohdy nepříjemný proces může být rychlý, bezstarostný a levný. V posledních dnech navíc vypustila novou aplikaci pro operační systémy Android a iOS, která celý postup výrazně zjednoduší.27. listopadu 2016 tyden.cz

Předvánoční prodeje: firmy nestíhají pokrýt zakázky

…Ale například naplnit stavy řidičů, kterých je nedostatek napříč všemi obory, je prakticky nemožné, chybí jich v řádu desítek procent," popsal ředitel internetové přepravní služby Zaslat.cz Miroslav Michalko…


19. listopadu 2016 ivysilani.cz

@online - Téma: Předvánoční nákupy

Podle údajů českých eshopů už lidi začali nakupovat. Jaká pravidla dodržet, aby dárky pod vánoční stromek dorazily včas, a co s případnou reklamací? Host: Miroslav Michalko, ředitel přepravní služby Zaslat.cz.