Jak poslat balík s PPL?

Posílejte balíky po Česku z pohodlí domova, podacího místa, boxu nebo s vlastního sběrného místa na adrese firmy.

Transport partners Zaslat.cz

Jak poslat balík přes PPL na Zaslat.cz?

  • Doporučené balení je kartonová krabice pravidelného tvaru, která dostatečně chrání obsah před poničením. Do přepravy je možné ale předat i zásilky například k přepravě určeným pytlům a dalším obalům. Za balení vždy odpovídá odesílatel zásilky, doporučujeme proto věnovat zvýšenou pozornost správnému balení zásilky, a to včetně výplně zásilky. Současně prostudujte také zboží, které není možné zasílat balíkovou přepravou.
  • Přepravní štítek vždy tiskne zákazník (netýká se zásilek objednávaných z vlastního svozového místa s možností tisku štítků), stejně i při odeslání zásilky z podacího místa.
  • Základní pojištění v ceně služby je do výše 50 tisíc korun.
  • Maximální výše dobírky je 50 tisíc korun.

Jak se počítá cena za přepravu u dopravce PPL?

  • Cena přepravy u dopravce PPL je určována na základě váhy zásilky a vzdálenosti, po kterou se společnost o balík stará.
  • Kurýr není povinen posuzovat správnost balení zásilky při převzetí do dopravy. Pokud bude zásilka zabalena v rozporu s podmínkami dopravce může dopravce přepravu předčasně ukončit a balík vrátit odesílateli nebo jej vyzvat k vyzvednutí na přepravním depu. Případně zásilku doručit a následně si doúčtovat poplatek za nesystémovou zásilku.
  • Dopravce má možnost přeměřit a převážit zásilku v přepravě, pokud jsou hodnoty v rozporu s těmi uvedenými v objednávce, je možné je následně objednateli přepravy dofakturovat v souladu s ceníkem služeb.

Send for
your business

Overcome the boundaries of your business, compete playfully with global companies.

Send parcels abroad

We're blurring the boundaries of delivery. Send packages with Zaslat.cz to up to 187 countries.

Často kladené otázky

Zaslat.cz for business owners and companies

We offer tailor-made shipping solutions