“Zůstaňte doma!” říká vláda. Ale, co když…

Zůstaň doma, nechoď, nedělej, a řada zákazů a příkazů je stále delší. Po více než půl roce odříkání si, je současná situace nelehká pro řadu lidí, pro některé i nepochopitelná. Jedno je ale jisto jisté, nejlépe uděláme, když skutečně všichni omezíme fyzické kontakty se svým okolím a zůstaneme ve svých domovech. Přesto, si nemusíme odříct úplně vše.

…potřebuji nakoupit

Rohlíky, máslo, vajíčka, toaletní papír a hlavně spoustu ovoce a zeleniny plných vitamínů a minerálů. Nákupní seznam umí být hodně dlouhý a v obchodě se ne každému, hlavně v dnešní době, chce trávit tolik času. A víte, že to jde i jinak?

Ve větších městech a jejich okolí je možné objednat si váš nákup s dovozem až přímo ke dveřím. Rohlik.cz, Košík.cz nebo rozvoz Tesco – pro kurýry není nic problém. Ani pokud potřebujete karton mléka a bydlíte ve 4. patře bez výtahu. Nákup vám ochotně donesou až ke dveřím. 

Rohlik.cz navíc spojil své síly s lékárnami Benu a s jídlem si tak můžete snadno objednat i základní léky a doplňky stravy. 

…potřebuji na poštu

A vážně to musí být zrovna na poštu? Ať už potřebujete poslat dokumenty nebo třeba hračky, které potěší vaší nejmenší příbuzné na druhém konci republiky i v cizině, my v Zaslat.cz se o vše rádi postaráme.

Nejmenší psaní, které s našimi partnery můžete přepravit, je bublinková obálka velikosti A5. A to největší? Po Česku a Slovensku zvládneme i 3 tuny! Co proto udělat? Stačí vše jen zabalit a objednat si přepravu na www.zaslat.cz. “Pohodlí a bezpečí našich zákazníků je pro nás na prvním místě. I proto jsme od jara rozšířili náš tým Zaslat.cz, ale také portfólio dopravců, se kterými spolupracujeme tak, aby u nás skutečně každý našel dopravu téměř na míru,” říká ředitel Zaslat.cz Miroslav Michalko.

…se s dětmi musím učit, ale sám to neumím

Půjdou děti do školy? A kdy se učebny opět zavřou a výuku budou mít z velké části na starosti rodiče? Štěstí přeje připraveným. Ať už je vašemu dítku 6 let nebo je téměř dospělé, na internetu najdete řadu stránek, které poslouží jako inspirace nebo přímo s výukou pomohou. Za všechny lze jmenovat Khan Academy.

Od matematiky pro základní i střední školy, přes chemii, biologii, informatiku až po kosmologii či hudební nauku. V databázi Khan Academy naleznete přes 800 videolekcí česky a dalších 2000 s českými titulkami!

A pokud ani vy nechcete zůstat pozadu a chcete zdokonalit své dovednosti, na sociálních sítích i internetu se to hemží skupinami, stránkami atd. se zaměřením na jednotlivé obory. Máte v plánu zdokonalit svou jazykovou vybavenost? Prozkoumejte třeba onlinejazyky.cz

…mám chuť na nějakou specialitu

Je nám líto, ale do vaší oblíbené restaurace vás nedostaneme, zázraky neumíme. Jídlo si ale můžete snadno objednat a nechat si ho třeba i dovézt až domů. Právě to umožňuje web Dáme jídlo. Díky jednoduchým filtrům snadno objevíte, která restaurace vaří právě to, na co máte chuť. Obdobně funguje také mobilní aplikace Wolt.

A kde začít? Podívejte se po svých oblíbených restaurací a po pohostinstvích ve vašem okolí. Pro vás je to jen jen jedno jídlo, pro majitele pohostinství cesta, jak přečkat současnou realitu, kdy hostům mohou otevřít pouze výdejní okénko. Neváhejte a podpořte vaše oblíbené restaurace.

…mám chuť na nějaký speciál

Dobré jídlo je třeba spláchnout i dobrým pitím. Také pivovary, pivnice a bary se už na jaře vypořádali s uzavřením po svém. Vynikající pivo několika druhů vám doručí například z e-shopu Žít pivo, spolehlivě se Zaslat.cz až na váš práh.

Jestli má váš jazýček raději něco ostřejšího, podívejte se na sociální média a stránky vašeho nejbližšího baru. Například brněnská parta Lidí z baru (Bar, který neexistuje, 4pokoje, Whiskey bar, který neexistuje, atd.) se okamžitě adaptovala na nové podmínky. Ty nejlepší míchané nápoje a nějakou tu chuťovku k tomu rozváží lidem po celém Brně. O nezapomenutelný chuťový zážitek nepřijdete ani v karanténě, nebo pokud si jednoduše chcete zodpovědně odpočinout od sociálního života.

…chci vzít děti do kina

Doby kdy jste kvůli těm nejlepším filmovým zážitkům museli zamířit do kina jsou ty tam. Stačí pouze vybrat z nepřeberného množství streamovacích portálů, které nabízí jak staré dobré klasické seriály a firmy, tak i množství nových z vlastní produkce.

Mezi ty nejznámější portály patří Netflix, na kterém v posledních měsících přibývají i české filmy, titulky, případně český dabing u stovek filmů a seriálů v nabídce. Nezahálí ani HBO GO, kde najdete oblíbené seriály jako Sex ve městě, ale i novinky z české oceňované produkce, například seriál Pustina. Nezahálejí ani tuzemské televize, velký výběr pořadů naleznete například v iVysílání České televize.

Měsíční poplatek obvykle navíc stojí téměř stejně jako lístek do kina. S popcornem vám pomůže vaše mikrovlnka a velkou předností je také to, že navštívíte-li vaše domácí kino v pyžamu a bačkorách, žádná módní policie vás za to neodsoudí. 

…si chci zacvičit

Jestliže je čistota půl zdraví, tak pohyb je tou chybějící půlkou. Pokud to není nutné, nejste nemocní, neseďte doma na zadku. Máte-li psa, využijte toho a užívejte si procházky s ním naplno.

A když už počasí venku nepřeje a prší tak, že by “jeden ani psa nevyhnal”, využijte sílu internetu. Tisíce fitness trenérů zveřejnilo za poslední roky na internetu svá cvičební videa, podle kterých si dá do těla úplný začátečník, ale i pokročilý “cvičenec”. Najděte si konkrétní známé tváře internetového světa fitness jako je například Jillian Michaels nebo vyhledejte stránky, na kterých si každý den užijete jiný tip tréninku, například www.booyafitness.com.

Velký boom v posledních letech zažívají jógová studia. Ty jsou sice nyní zavřená, jógu na hřebík ale nevěšte – velká řada těchto center nahrává cvičební postupy na vlastní sociální média. Jako inspirace vám poslouží i platforma Youtube nebo například stránka gaia.com. A velkým pomocníkem při meditaci, při které všechny problémy a potíže současnosti odplují do dálky, bude aplikace Calmio. Co to je? Vůbec první česká meditační aplikace, která vás provede celou chvilkou klidu a naučí vás vyčistit si a zklidnit mysl.