Zašlete kolo a vyražte za zážitky

Rádi objevujete českou krajinu ze sedla kola, ale okolí bydliště už je vám malé? Objevte s námi ty nejkrásnější cyklovýlety v naší domovině! Nasedat, jedeme po modré se Zaslat.cz.

1. Po proudu řeky Otavy

Rájem českých cykloturistů je v posledních letech bezpochyby Šumava se svými hlubokými lesy a desítkami kilometrů udržovaných cyklostezek. Do srdce Šumavy Vás doveze cyklobus až z daleké Plzně! Naše trasa ale v šumavských hvozdech poze začíná. Do sedla vyskočte v Anníně nebo obci Rejštejně, odkud po proudu už jen následujte meandry řeky Otavy. Sledujte, jak se horská krajina divoké Šumavy mění v úrodná pole jižních Čech. Cestou potkáte mimo jiné i největší hradní zříceninu c Česku – hrad Rábí.

TIP od Zaslat.cz: Nevlastníte auto nebo nosič kol? Nechce se vám na dovolenou na cyklotoulkami cestovat s kolem vlakem či autobusem? Máme pro vás jednoduché řešení! Kolo stačí jen zabalit a zaslat s námi přímo do místa vašeho dovolenkového pobytu! Jak zabalit? Podívejte se na video!

ZASLAT KOLO

2. Jezerní krajinou

Líbí se vám vyhledávané cyklotrasy v okolí lipenské přehrady, ale odrazují Vás zástupy turistů? Provětrejte svého dvoukolového miláčka na opačném konci republiky, vyjeďte kolem jedné z nejkrásnějších českých přehrad – Slezské Harty. Do pedálů se opřete třeba už v Bruntále, tak trochu opomíjeného města severní Moravy. Cyklostezky Vás provedou okolím přehrady, zavítáte například do obce Nové Pláně, kde je plnírna známé stolní vody Horský pramen. V okolí přehrady narazíte hned na několik naučných stezek, jedna z nich poblíž obce Razová například přibližuje osudy 6 zatopených obcí.

3. Z vrcholků hor do podzemí

Není safari, jako safari. Na tom severočeském poblíž Mostu byste exotická zvířata hledali marně. Místo toho nahlédnete téměř pod ruku tamním horníkům. Naučná stezka vás zavede přímo do povrchových uhelných dolů. Na kole vás tam, sice nepustí, k branám uhelného safari se ale můžete prošlapat po hřebenech Krušných hor. Ty jsou dokonce nejčerstvějším českým přírůstkem na seznamech UNESCO! Z Horního Jiřetína vás cyklostezky vyvedou až na Horu sv. Kateřiny a následně pak do Jirkova a Mostu.

4. Smetanova Litomyšl

Je pro vás 70 kilometrů hodně? Na této trase určitě ne. Na cestě mezi Ústím nad Orlicí a Českou Třebovou vás nečekají žádné velké kopce. Odměnou za našlapané kilometry Vám bude krásná příroda orlického podhůří a také návštěva jednoho z nejkrásnějších českých měst – Litomyšli. Rodiště hudebního skladatele Bedřicha Smetany vás určitě nezklame, ať už si prohlédnete jeho historické centrum nebo zamíříte na tamní zámek.

5: Na dvou kolech do pohádkových lázní

Sochařské výjevy jako z pohádky vás čekají v areálu lázeňského parku ve vesnici Kuks. Cesta na dvou kolech tam vede z 25 kilometrů vzdáleného Hradce Králové. Po cestě potkáte řadu míst k občerstvení, ale i osvěžení v podobě koupání ve Správčickém písníků. Poslední a neméně zajímavou fotkou před vaší cílovou stanicí je Jaroměř. Ze seznamu tamních památek určitě stojí za zmínku i za návštěvu bývalé pevnostní město Josefov.