Vánoce za časů korony – udělejte si je, co nejhezčí

Čas Vánoc je pro mnohé z nás obdobím naplněným emocemi, a to především těmi šťastnými. Pečeme cukroví, trávíme společné chvíle s blízkými, vzájemně se obdarováváme… Právě kvůli dárkům se ale Vánoce často mění ze svátku klidu a pokoje, ve shon a stres z hodnotných darů a hodiny nakupování. To se v Zaslat.cz snažíme měnit, nejen tím, že našim zákazníkům pomáháme s přepravou jejich dárků pod ten správný stromeček. 

Rok 2020 se nesl ve znamení pandemie, která zasáhla do života snad úplně každého. Zasáhla i do letošního předvánočního období, a to nejen omezením počtu osob v jednotlivých obchodech. Především malým výrobcům, kteří celý rok střádají sortiment rukodělných výrobků na vánoční jarmarky, udělal doslova čáru přes rozpočet. I proto jsme se rozhodli spolupracovat s projektem #darujemeceskevanoce. A také pomáháme tam, kde nám určujete vy. Že jste o naší akci ještě neslyšeli? Nevadí! Nejvyšší čas se seznámit.

Na naší facebookové stránce se vás pravidelně ptáme, komu máme udělat radost zasláním malého balíčku. V prvním adventním týdnu jsme dali na tip paní Evy, díky které putoval balík plný dobrot do porodnice v Rychnově nad Kněžnou. V druhém týdnu jsme díky paní Martině obdarovali útulek Bulhary.

S pomocí ale nemusíte čekat na naši další výzvu, pomocnou ruku můžete podat i vy sami. Připravili jsme pro vás pár tipů, kam s námi můžete zaslat balíček plný pomoci, ale i radosti, pokud se s vašimi blízkými letos o vánocích například nemůžete setkat kvůli koronaviru nebo zkrátka chcete udělat dobrý skutek.

1.Poslat radost do nemocnice

V současné době platí zákaz návštěv. Vidět a slyšet se smíte maximálně na on-line chatu nebo telefonu. Pro nikoho z nás to není vůbec příjemné. Co pacientovi pobyt vylepšit teplými, huňatými ponožkami, hebkým županem nebo balíčkem plným dobrého jídla?

Tip od Zaslat: Pošlete svému blízkému například tablety s  Omega-3 mastné kyseliny. Kouzlo rybího tuku znaly už naše babičky. My máme to štěstí, že jej už nemusíme polykat po lžících. Kapsle napomůže nejen posílit imunity, ale také duševního zdraví. A to se momentálně hodí, no ne? 

2. Poslat radost do senior parku, domova důchodců

Zákaz návštěv platí i v domovech pro seniory. Naskýtá se otázka, čím bychom našim milým babičkám a dědečkům mohli udělat radost. Natočte nebo jim nahrajte vzkaz, ujistěte je, že nejsou sami a přibalte domácí cukroví. Nebojte, postaráme se o to, aby došlo vcelku. 

Tip od Zaslat: Včelí produkty jsou krásné, voňavé a hlavně tradiční. Starší lidé se často obávají nových věcí, ale taková medovina jistě zahřeje a připomene jim staré dobré časy.

3. Poslat radost do zahraničí

Máte-li příbuzné v zahraničí, je možné, že se letos do Česka nevydají. Překvapte je fotoalbem, co se u vás za poslední rok událo. Teta Lída bude jistě ráda, když se dozví, že malé Amálce vypadl první zub a táta Karel se naučil bruslit. Zde najdete další inspiraci pro zahraniční dárky. 

Tip od Zaslat: Sladká chuť je nositelem Vánoc. Pokud jsou vaši blízcí milovníci oříškových másel, jasná volba padá na ghitelu! Česká firma, která s láskou vyrábí přepuštěná másla a různé sladké pomazánky. S nimi chybu určitě neuděláte. 

4. Psí útulky 

V době covidové útulky hlásají nejnižší počet pejsků k adopci. Zůstávají pouze psi nemocní nebo příliš staří. I oni si však zaslouží plnohodnotný život. Zpestřete jim ho pytlem kvalitních granulí, novým pelíškem nebo poukazem na nový sestřih. Pomůžete dobrým skutkem a uděláte šťastnými několik psů – a to se přece počítá!

 

S odesláním neotálejte. Dopravci jsou vytížené, a i když se snaží dělat vše, jak nejlépe umí, kapacita třídících centre je omezená a i kurýři jsou stále jen lidi. Mějte s námi, prosím, trpělivost a my uděláme vše proto, abychom vás nezklamali! A pokud zásilka dojde se zpožděním, nezoufejte, radost si přeci můžeme posílat celoročně!

 

ZASLAT BALÍK HNED