Zaslat.cz – místo pro zásilky soukromých zasilatelů i menších firem

Zaslat.cz není obyčejný český přepravce, nevlastníme žádné kamiony, nákladní vozidla, řidiče ani depa. Náš svět je ten internetový. Spolupracujeme s předními českými, evropskými i světovými přepravci, kteří přepravují zásilky pro velké firmy. Pro „obyčejného“ zákazníka, který chce poslat balík jednorázově či pro soukromé účely, není snadné ani levné objednat si přepravu těmito velkými přepravními společnostmi. Člověku, který chce například poslat balík dceři do Anglie, leckdy nezbude jiná možnost, než obrátit se na poštu. Ta má v mnoha ohledech nezastupitelné místo, co si ale budeme povídat, na poli balíkové přepravy se mezi špičku neřadí.

Našli jsme slabé místo na českém přepravním trhu – místo pro zásilky soukromých zasilatelů či menších firem, kteří jsou pro velké přepravní společnosti bohužel nezajímaví. Pro nás ale zajímaví jste! A my víme, že i vy si zasloužíte kvalitní přepravní služby. Proto jsme jako velkoobchodníci uzavřeli smlouvy s přepravci, které vám s radostí poskytujeme. Nabízíme takové portfolio přepravních služeb, díky kterým se Zaslat.cz pošlete jakoukoliv zásilku kamkoliv. Pojďme si o nich něco říct.

GLS

GLS (General Logistics Systems) je systémový balíkový přepravce, který si od svého založení v roce 1999 vybudoval stabilní a širokou síť evropské balíkové přepravy. V současné době působí ve 41 státech Evropy, Českou republiku nevyjímaje. Zásilku po ČR doručí do druhého pracovního dne, u ostatních států Evropy v průměru do 3-4 dnů. Například balík do Anglie tak pošlete od 379 Kč a příjemce jej obdrží přibližně do 3 pracovních dnů!

GLS má svou hlavní centrálu v Jihlavě, která je zároveň i třídícím centrem. Co znamená pojem „systémový balíkový přepravce“, kterým je dále např. DPD či PPL? Každou zásilku sice vyzvedne a doručí kurýr, na depech se ale třídí všechny zásilky bez rozdílů systémově různými stroji a dopravníky. Proto je třeba dbát zvýšené pozornosti při balení zásilek. Představu o tom, jak to vypadá na třídícím depu, si můžete udělat z obrázku.

Jak si můžete všimnout, plocha pro putování balíčků je omezená – kvůli tomu má přepravce GLS omezení jak rozměrů, tak váhy (2x šířka + 2x výška + délka < 3 m; max. váha 40 kg). Dokážete si navíc představit, že na dopravníky položíte nezabalené cyklistické kolo? Mohlo by se kdekoliv zaseknout, poškodit samo sebe, ostatní balíky nebo dopravníky. Z toho důvodu přepravce GLS striktně vyžaduje balení do kartonové krabice.

Přepravce GLS vyzvedává a doručuje balíky každý všední den od 8:00 do 18:30 hod. Říkáte si, že je takové časové pásmo příliš široké? Ano, to je. Z toho důvodu vám ráno v den vyzvednutí či doručení balíčku přijde sms s tel. číslem na řidiče a očekávaným tříhodinovým časovým oknem jeho příjezdu. Pokud vám sms nedojde, pak si lze dané informace získat na naší zákaznické podpoře. Každá zásilka může být vždy nejdříve vyzvednuta následující pracovní den po uhrazení objednávky na Zaslat.cz.

Uvědomujeme si ale obrovskou výhodu České pošty, která má po celé republice širokou síť poboček, kam můžete kdykoliv během dne balík zanést či si jej vyzvednout. Přepravce GLS proto také otevřel síť svých sběrných/výdejních míst, která se neustále rozšiřuje. Na mapu se můžete podívat ZDE.

Díky přepravci GLS můžete zasílat taktéž zboží na dobírku, a to až do výše 60 000 Kč. Zásilky jsou v základu vždy pojištěny na 6 000 Kč, jestliže je ale vaše zásilka dražší, můžete si ji připojistit až do 50 000 Kč.

DPD

Historie přepravce DPD (Direct Parcel Distribution) sahá až do roku 1976, v České republice začal působit v roce 1994 s hlavní centrálou v Praze. DPD stejně jako GLS působí ve většině Evropských zemí. Ceny přepravy u mezinárodních zásilek jsou víc než optimistické – tak například tří kilový balík do Německa pošlete  za 285 Kč!

DPD je, stejně jako GLS, systémový balíkový přepravce. Princip, jak společnost funguje (od objednání, vyzvedávání, třídění až po doručení) je tedy totožný. I zde proto platí pravidlo maximálních rozměrů a váhy (2x šířka + 2x výška + délka < 3 m; max. váha 50 kg) a také požadavek na balení všech zásilek do kartonových krabic.

Zásilky vyzvedává DPD vždy v čase od 8:00 do 18:00 hod, taktéž vám ale přijde v den vyzvednutí či doručení balíčku sms zpráva s očekávaným časem příjezdu řidiče. Balík na dobírku můžete stejně jako u GLS zaslat i prostřednictvím DPD – a to také do výše 60 000 Kč. Pojištění je zdarma již v základu do 50 000 Kč.

I přepravce DPD buduje širokou síť poboček, kam můžete balík zanést či si jej vyzvednout. V současné době ale pracujeme na propojení a tudíž tuto možnost prozatím nenabízíme.

TOPTRANS

Přepravní společnost Toptrans je naopak ryze česká logistická firma, která zasílá balíky pouze v rámci ČR a na Slovensko. Není sice ani zdaleka tak rozsáhlou společností se zastoupením po celé Evropě jako je GLS či DPD, přesto však vyplňují jiný segment – a to přepravu nadrozměrných zásilek. Jejich systém má však jednu velkou výhodu – Toptrans systémovým balíkovým přepravcem není, a tudíž jsou všechny zásilky tříděny manuálně.

Pravidla pro balení zásilek proto nejsou tak striktní jako u přepravce GLS a DPD. Jestliže potřebujete přepravit např. gauč, nemusíte přemýšlet, jak ho „nacpat“ do kartonové krabice. Stačí jej zabezpečit proti ušpinění či poškrábání a máte hotovo.

Přes Toptrans můžete kromě atypických zásilek zaslat také zásilky nadrozměrné (max. výška: 190 cm, max. šířka: 190 cm, max. délka: 3 m; max. váha 3 tuny).

Zásilky vyzvedávají a doručují v čase od 8:00 do 18:00 hod, taktéž vám ale ráno pošleme sms zprávu s kontaktem na řidiče, se kterým se lze na čase do jisté míry domluvit. Zásilky jsou v základu pojištěny zdarma do 1 000 000 Kč a taktéž můžete využít službu balík na dobírku, a to až do výše 249 999 Kč.

UPS

Přepravce UPS je špičkou v nabídce našich služeb. Historie této společnosti, která sahá do počátku 20. století, se odráží v bohatých zkušenostech a kvalitě poskytovaných služeb. Společnost aktuálně působí více než ve 200 zemích světa a balík s nimi pošlete opravdu kamkoliv. Je ale potřeba uvědomit si, že se jedná o prémiovou expresní službu, nemůže se tedy řadit mezi nejlevnější přepravce. Pro toho, kdo na přepravu zásilek opravdu spěchá či si chce být jist kvalitou poskytnuté služby, UPS je tou správnou volbou.

Taktéž se jedná o systémového balíkového přepravce, u kterého platí stejná pravidla jako u GLS a DPD. Všechny zásilky je potřeba balit do kartonových krabic a dbát rozměrového a váhového omezení (max. 419 cm délky a obvodu, max. 270 cm délky; max. váha 70 kg), aby byly schopny bez potíží projít třídícími centry. Pozor ale na pojištění! To sahá pouze do 2 830 Kč v základu, dražší zásilky je třeba připojistit. Aktuálně ale nenabízíme možnost zaslat balík přes UPS na dobírku.

UPS má tu výhodu, že jako jediný náš přepravce může vyzvednout balík ještě v ten den, kdy vytvoříte a uhradíte objednávku (jestliže tak stihnete učinit do 12:00 hod). Taktéž si jako u jediného přepravce předem volíte časové okno, kdy si přejete zásilku vyzvednout.

O posílání balíku přes UPS jsme se v samostatném článku rozepsali již dříve.

Koho si teda vybrat?

Nenabízíme žádné lokální dopravce, ale největší české i evropské logistické společnosti, se kterými jste se už jistě na českém trhu nejednou setkali. Třeba když vám doručovali balíček z eshopu. I tady platí výběr dle preferencí – pokud vám doručuje balík příjemný kurýr konkrétního dopravce, pak bude vaše volba jasná. Pokud na preference nedáte, pak vám doporučíme volbu následující:

  • pro menší balíčky volte cenově výhodnějšího dopravce GLS;
  • pro ty větší je zase výhodnější DPD;
  • pro zásilky mimo EU sáhněte určitě po dopravci UPS;
  • pro nadrozměrné či atypické zásilky, které nejdou snadno zabalit do kartonové krabice, sáhněte po dopravci Toptrans.

I když přepravíme prakticky všechno, něco přepravit nemůžeme ať už kvůli bezpečnosti vašeho zboží, zboží v balících ostatních zákazníků, tak i dopravních prostředků a kurýrů.

 

Máte firmu nebo eshop a hledáte spolehlivého partnera pro vaše zásilky? Právě pro vás máme ještě výhodnější ceníky a speciální režimy. K firmám přistupujeme lidsky a individuálně, nevyžadujeme žádné minimální objemy zásilek, jako to dělají velcí dopravci. Přes nás se k nim ale dostanete. Platba 1x měsíčně na fakturu, propojení s jinými systémy přes API a prémiový servis je samozřejmostí. Zjistěte víc o nabídce pro časté zasilatele:

ZASLAT BEZ STAROSTÍ