S poštou se rozlučte. Poslat balík lze i bez podacích lístků a dlouhých front.

Poslat balík přes poštu je dnes už adrenalinovým sportem. Vláčet se s těžkými zásilkami a nechat si zvednout tlak v dlouhých frontách je jen pro ty nejodvážnější jedince. Kdo raději posílá zásilky s klidem už ví, že to jde i jinak.

3 hlavní důvody, kvůli kterým poštu už potřebovat nebudete

Když vám položíme jednoduchou otázku, jak budete postupovat, když byste potřebovali poslat balík, určitě vás jako první napadne pošta. A proč? Protože nám zásilky doručuje už desítky let a ještě před nedávnem vlastně ani nebyla jiná možnost. Žijeme ale ve 21. století a Elon Musk posílá auta do vesmíru, opravdu se musíme s balíkem vláčet na poštu? Máme pro vás dobrou zprávu – máme výhodnější alternativy!

Důvod č. 1: Pohodlí

Ač si u pošty můžete připlatit za vyzvednutí balíku u vás doma, tuto službu využívá jen zlomek lidí (firmy nepočítaje). Za vyzvednutí 1 zásilky u vás doma si připlatíte 30 Kč, u 2 a více balíků potom dvojnásobně.

Důvod č. 2: Spolehlivost

„Taky jste jako děti zazvonili na zvonek a pak utekli? Pošta z toho udělala byznys!“
„Řeknu vám skvělý vtip o poště, ale je možné, že vám nedojde.“
„Prodáváte jenom stírací losy nebo tady můžu i poslat dopis?“
„Švýcarská pošta zkouší doručovat dronem. Naše pošta zkouší doručovat.“

 

S takovými vtipy, které obletěly internet, bychom mohli pokračovat. Smutné ale je, že to nejsou vtipy, ale realita. Nejsou to výmysly konkurentů, ale skutečné zážitky od tisíců zákazníků.

Důvod č. 3: Cena

Ač je obtížnější porovnávat ceny, protože většina přepravních společností přepravu ohodnocuje dle váhy balíků, pošta jde nově opačným směrem a cenu určuje podle rozměrů. Přesto jsme se pokusili porovnat ceny Zaslat.cz a pošty. Tabulka zachycuje dvě služby: ceny balíku s odnosem na sběrné místo či poštu a ceny balíku s vyzvednutím u vás doma, v práci, nebo kdekoliv si budete přát.

Balík Velikost (cm) Zaslat.cz – sběrné místo Zaslat.cz – vyzvednutí na adrese ČP – balík do ruky ČP – vyzvednutí na adrese Ušetříte
2 kg 30x30x30 100 Kč 124 Kč 129 Kč 159 Kč 29 / 35 Kč
5 kg 50x50x50 118 Kč 141 Kč 159 Kč 189 Kč 41 / 48 Kč
15 kg 100x50x30 142 Kč 164 Kč 209 Kč 239 Kč 67 / 75 Kč
30 kg 250x20x20 x 539 Kč 359 Kč 389 Kč -150 Kč

Stále se bavíme o zásilkách po ČR. Jak je to se zásilkami do zahraničí? Zvažte sami, zda se vám to s poštou vyplatí. Pro ilustraci nyní porovnáme ceny balíku do Anglie. V tomto případě už i u pošty rozhoduje váha balíku. Rozlišují ale tzv. standardní a prioritní balík. Jaký je mezi těmito službami rozdíl? Prioritní balík se doručuje prioritně. Standardní se doručuje… Neznámo kdy. Nejspíš, až jsou doručeny všechny balíky prioritní. V Zaslat.cz doručíme balík do Anglie do 3-4 pracovních dnů bez výjimky. Tečka.

Balík Zaslat.cz – sběrné místo Zaslat.cz – pick up ČP – standardní prioritní ČP – standardní ekonomický Ušetříte
2 kg 374 Kč 398 Kč 527 Kč 446 Kč 48 Kč
5 kg 531 Kč 555 Kč 755 Kč 639 Kč 84 Kč
10 kg 636 Kč 659 Kč 1 134 Kč 881 Kč 222 Kč
20 kg x 829 Kč 2 286 Kč 1 647 Kč 818 Kč
30 kg x 1 117 Kč 3 204 Kč 2 233 Kč 1 116 Kč
40 kg x 1 269 Kč x x x

Naštěstí to ale jde i jinak!

Od online objednávky až po sledování zásilky v aplikaci

Zaslat.cz je online. Objednávka zabere jen pár minut a nepotřebujete k ní ani vyšší vzdělání, které je občas potřeba při vypisování podacích lístků na poště. Ani bolavá záda z tahání těžkých balíků vás trápit nemusí. Kurýr si pro balík přijede, kamkoliv si budete přát – domů, do práce, nebo klidně na Sněžku. Balík kurýrovi nemusíte předávat s hrůzou v očích. Až do jeho doručení s ním můžete být v kontaktu a sledovat, jak putuje k příjemci. Díky mobilní aplikaci nezmeškáte žádný pohyb vaší zásilky. O co se ale nepostaráme je balení, to už necháme na vás.

 

POSLAT BALÍK TEĎ HNED!

 

Na velikosti nezáleží

Alespoň v Zaslat.cz ne. Doručíme balíky všech tvarů a velikostí, od malých balíčků až po ty nadrozměrné. V portfoliu našich služeb totiž nabízíme přepravní společnosti, které zajišťují jakoukoliv přepravu.

Zásilky pravidelného tvaru do váhy 50 kg doručují ověřené přepravní společnosti GLS a DPD, a to nejen po ČR, ale i celé Evropě. Zásilky těžké nebo atypických tvarů, které se vám nepodaří zabalit do kartonové krabice, doručí po ČR i na Slovensko přepravce Toptrans. Naopak zásilky cestovatelky, které směřují za hranice Evropské unie, doručí prémiový americký přepravce UPS, a stihne to do 3 dnů kamkoliv!

Balík na dobírku vás nezruinuje

Balíku na dobírku se kvůli vysokým příplatkům vyhýbat nemusíte. Ať už posíláte balík s dobírkou 100 Kč nebo 30 000 Kč, nezaplatíte ani o korunu víc než 39 Kč. Dobírku vám poté proplatíme na váš účet do 7 pracovních dnů. Navíc posíláme zásilky na dobírku i na Slovensko, kdy si můžete zvolit, v jaké měně vám peníze proplatíme.

 

SPOČÍTAT PŘEPRAVNÉ BALÍKU NA DOBÍRKU

Sběrná místa pro rozlítané

 

Sběrná a výdejní místa GLS
Sběrná a výdejní místa GLS

Pro ty, kteří nevydrží chvíli na jednom místě a nemají, kdy a kde kurýrovi předat balík, jsou ideální variantou zasílání balíků přes sběrná místa. Odesílatel tak není vázaný na jednu adresu a sám si zvolí, kdy balík předá. Díky široké síti tzv. Parcel Shopů, kde můžete balík odevzdat, si určitě najdete nějaký blízko toho, kde se běžně pohybujete. Příjemným bonusem při posílání balíků s odnosem na sběrné místo je také cena, která je až o 25 Kč levnější. Balík po ČR pak odešlete již od 88 Kč!

 

ODNÉST BALÍK NA SBĚRNÉ MÍSTO