Rok od Brexitu: “Zákazníci už chápou, co do zásilek patří. Pomáhá jim náš objednávkový formulář,” říká vedoucí zákaznické péče Zaslat.cz Lucie Vašíčková.

Je to rok, co Velká Británie opustila Evropskou unii. A tím tak trochu zkomplikovala cestu zásilek z Česka k adresátům na jejím území. Řada dopravců Velkou Británii vymazala ze seznamu svých cílových destinací. My jsme ale pro vaše balíčky našli cestu. Co nás uplynulý rok naučil?

Před rokem Velká Británie definitivně opustila Evropskou unii. I přes dlouhé roky jednání zanechal takzvaný Brexit spoustu odvětví v nejistotě – mezi nimi i logistiku. Naši dopravci – společnosti DPD a GLS – tak ze dne na den přestali zásilky do Velké Británie přepravovat. Proč? “Jde o partnery specializující se čistě na území Evropské unie, nedisponují celním oddělením. Založení takového oddělení je značně nákladné a trvá delší dobu, dopravcům by se tak snad ani nevyplatilo,” vysvětluje provozní ředitel Zaslat.cz Jiří Slováček, proč s některými dopravci už zásilky do Británie nepřipravujeme.

Zaslat.cz tak spojilo své síly se zkušenými dopravci, kterými jsou FedEx a UPS. Společně jsme přinesli našim zákazníkům ty nejvýhodnější ceny do zahraničí. “Zareagovali jsme skutečně rychle. Ačkoliv nikdo z našich specialistů zákaznické péče neměl předchozí zkušenost s celními zásilkami, všichni se do nového typu přepravy v naší nabídce vrhli zapáleně. Školení, kurzy, vylepšení objednávkového procesu. To vše jsme stihli za krátkou dobu a vyplatilo se to. Díky této zkušenosti jsou si všichni naši specialisté zákaznické péče jistí tím, jak postupovat, pokud zákazník posílá balík z a do Velké Británie. A co nevíme, to zjistíme. Učíme se s každou další zásilkou, každou zpětnou vazbou. Děláme vše proto, aby přeprava se Zaslat.cz byla bezbolestným zážitkem. Jsme spolehlivým partnerem pro zasílání balíků téměř do celého světa,” shrnuje Lucie Vašíčková, vedoucí zákaznické péče.

 

POSLAT BALÍK DO ANGLIE

 

 

A jak to celé funguje? Stejně jako zasílání zásilek kamkoliv jinam. Za pár vteřin si snadno vyhledáte cenovou nabídku, vyplníte informace o adresách a také informace o obsahu zásilky, které poslouží k vytvoření celní dokumentace. Jen na Zaslat.cz  celní fakturu díky našemu chytrému objednávkovému formuláři vytvoříme za vás a pošleme elektronicky vámi zvolenému dopravci. “Formulář má zároveň přehled o tom, co se do země smí a nesmí posílat. Pokud tedy chcete do balíku vložit něco z vyloučeného obsahu, formulář vás na to upozorní a nepustí k dalšímu kroku objednávky. To je u celních zásilek velmi důležité, protože takový obsah by potom mohl dělat velký problém na celnici,” doplňuje Lucie Vašíčková. V takovém případě může být zásilka například vrácena zpět odesílateli na jeho vlastní náklady, dopravce tak vystaví doplatek za služby.

A co dělalo zákazníkům Zaslat.cz největší potíže? “Jednoznačně jídlo. Ve Velké Británii žije mnoho Čechů, studentů, ale i celé rodiny. Jejich blízcí z Česka jim tak často posílali ze zvyku nějaké místní pochoutky. To ale po Brexitu už není možné – jídlo je obsah vyloučený z přepravy. Ačkoliv teď před Vánoci jsme nad cukrovím a vánočkami trochu přivírali oči, upozornili jsme zákazníky, že se jedná o obsah vyloučený z dopravy a posílaný na vlastní riziko, a doufali jsme, že i celníci budou shovívaví,” dodává Lucie Vašíčková za zákaznickou péči Zaslat.cz.

 

VÍC O CELNÍCH ZÁSILKÁCH