Pneumatiky? Zaslat je nově přepraví i s dopravcem DPD!

Dvakrát za rok řeší všichni řidiči přezouvání pneumatik. S tím ale souvisí i volba vhodného obutí auta. Ať už kupujete gumy nové nebo z druhé ruky, jejich přepravu snadno objednáte na Zaslat.cz. Nově i s dopravcem DPD.

Kartonová krabice, dostatečné množství výplně a doufat, že váhu pneumatiky balík udrží? To už je minulostí. Od jara 2022 na Zaslat.cz objednáte jednoduchou přepravu s naším partnerem DPD. Proto vám stačí gumy jednoduše zabalíte do stahovací fólie.

Balení Cena
2x pneumatika ≤ 18’’ od 321 korun
1x pneumatika > 18” od 321 korun
1x pneumatika s ráfky od 321 korun

Do 31,5 kg jsme pro naše zákazníky vyjednali jednotnou cenu.

OBJEDNAT PŘEPRAVU

Pokud chcete poslat pouze pneumatiky bez disků do velikosti 18 palců, můžete zabalit dvě gumy dohromady. Postačí, když je omotáte dostatečnou vrstvou strečové fólie, přepravní štítek pak musí být umístěn tak, aby nehrozilo jeho poškození v přepravě. 

Pneumatiky větší než 18 palců je nutné balit pouze po jedné, a to pouze do rozměrů, které svými rozměry vyhovují tomuto vzorci: 1x nejdelší strana + 2krát výška + 2krát šířka nesmí přesáhnout 3 metry (délka je v tomto případě průměr pneumatiky).

“Volte jinou než černou barvu fólie – v opačném případě může dopravce zásilku vyhodnotit jako nesystémovou a doúčtovat k ní příplatek až 200 korun. Černá fólie totiž komplikuje práci čtečkám čárových kódů z přepravních štítků,” upozorňuje vedoucí zákaznické péče Zaslat.cz Lucie Vašíčková.

Další variantou je pak přikrytí středů pneumatik kartonem tak, aby uvnitř nemohl například uvíznout menší balík.

Samostatně balte i pneumatiky zasílané s disky. “Ujistěte se, že je ráfek vždy chráněn kartonem. Chráníte tak před poškozením váš balíček, ale i ostatní balíky v přepravě nebo dokonce přepravníky dopravce. Pokud by došlo například k odření ráfku a v reklamačním řízení by nebyla prokázána správnost balení, nebylo by možné požadavku vyhovět,” upozorňuje na častou chybu Lucie Kovářová, reklamační specialistka Zaslat.cz.

Pokud posíláte jakékoliv jiné pneumatiky, které dopravce DPD například kvůli velkému objemu nezvládne přepravit, můžete se obrátit na našeho partnera TOPTRANS. Ten si poradí i s nadrozměrnými zásilkami do váhy až 3 tuny!

Jak poslat pneumatiky s TOPTRANS

Video: Jak zabalit pneumatiky?