Ježíšek se netrefil aneb jak snadno vrátit zboží zpět do eshopu?

Většinu dárků letos Ježíšek vlivem protikoronavirových opatření musel shánět online. To je ale velká pravděpodobnost, že se nemusel tak úplně trefit do velikosti nebo vkusu. Jestli jste i vy našli pod stromečkem něco, co vám prostě moc nesedí, nelamte si s tím hlavu. Jednoduše vraťte zboží zpět do obchodu a nechte si vrátit peníze nebo si vyberte dárek podle vašich představ.

Je to snazší, než si myslíte

Velké eshopy se skoro až předhání, kdo bude mít lepší – jednodušší poprodejní servis. Ti, kteří ho mají dobře zmáknutý, už posílají štítek pro vrácení přímo v balíčku. Kromě toho obzvláště před Vánocemi prodlužují běžnou 14ti denní lhůtu pro vrácení zboží až do řádu měsíců. Proto se nemá cenu trápit s nevhodným dárkem, obchodníci vám jdou vstříc. U zboží pořízeného v kamenných prodejnách je to lehké jako lusknutí prstu. Jak se ale postupuje, když Ježíšek zboží pořídil na eshopu?

Jak vrátit zboží zpět do eshopu?

1. Vyplňte jednoduchý formulář

Některé eshopy formulář na vrácení zboží přikládají přímo do balíčku, případně nabízejí ke stažení přímo na svých stránkách. Jestliže jste ho nenašli, pak si jej můžete stáhnout ZDE. Na základě tohoto formuláře máte nárok na jednostranné odstoupení od kupní smlouvy. Formulář vyplňte, vytiskněte a přidejte do balíčku k vracenému zboží.

2. Pečlivě zabalte zboží

Pečlivě zabalte zboží podle doporučených pokynů. Především dbejte na to, aby byl obsah dostatečně chráněn. Obzvláště si dejte záležet u elektroniky a křehkého zboží. Snažte se zboží zabalit ještě lépe, než jak vám přišlo přímo z eshopu.

3. Odneste balík na sběrné místo nebo objednejte přepravu online

Pokud jste spolu se zbožím našli i štítek pro dopravce, pak máte vyhráno. Stačí štítek jen nalepit na balík a nalézt nejbližší sběrné místo konkrétního dopravce, kam balíček odnesete:

Pokud jste v balíku štítek nenalezli, pak je potřeba přepravu objednat vlastními silami. Na poštu ale rozhodně chodit nemusíte. Pomocí aplikace Zaslat.cz objednáte přepravu a kurýr přijede pro zásilku k vám domů. Stačí zadat parametry balíku (rozměry, váha) a adresy nakládky a vykládky. Vždy si na webu eshopu zjistěte, na jakou adresu zboží vrátit! Někdy může být adresa odlišná od sídla provozovny. Informace o vrácení zboží naleznete buď v samostatné stránce, nebo reklamačním řádu eshopu.

Následující pracovní den po objednání přepravy na Zaslat.cz si k vám pro balík přijede kurýr a nalepí si na něj svůj štítek. Balíček po celou dobu cesty k obchodníkovi můžete kdykoliv sledovat on-line. V rámci České republiky jej dopravce do následujícího pracovního dne doručí zpět tam, odkud přišel.

 

ZASLAT BALÍK ZPĚT DO ESHOPU

 

4. Vyčkejte na přijetí prodejcem a vrácení peněz

A to je vše. Nyní jen stačí vyčkat na potvrzení prodejce a vrácení peněz či výměnu zboží. Prodejce je povinen zaslat peníze zpět do 14ti dnů od převzetí zboží. Pokud jste si přepravu objednali na vlastní náklady, prodejce je povinen náklady na přepravu zpětně vrátit. A co letos po Vánocích vracíte do eshopu vy?