Jak správně zabalit a zaslat jízdní kolo

Jízdní kola přes léto přepravujeme jako na běžícím páse. Kola dětská, dámská, silniční, horská,… Ale jak kolo správně zabalit? Máte  hned dvě možnosti! 

Volné balení s dopravcem Toptrans

Pokud se rozhodnete pro našeho partnerského dopravce Toptrans, nemusíte shánět žádnou krabici. Tento dopravce přepraví vaše jízdní kolo i v takzvaném “volném balení”.

Ostré části nebo jakékoliv výčnělky a křehčí součástky, které chcete pořádně zabezpečit, obalte v kartonu (případně i bublinkové fólii pod kartonem) a celé kolo omotejte strečovou fólií.

Pak už stačí jen objednat přepravu a vyčkat příjezdu kurýra. Nejlepší ukázka je ta názorná, proto se podívejte na video “Jak zabalit kolo v jedné minutě”.

Balení do krabice

Pokud doma najdete větší kartonovou krabici, pak do ni kolo můžete zabalit a následně na Zaslat.cz zvolit přepravu s dopravcem GLS nebo DPD.

Rozložit jízdní kolo dnes není žádná věda. Pár šroubků, pár páček a rám je bez kol. Snadno se pak vejde i do kartonové krabice. Než jej tam vložíte, nezapomeňte všechny díly omotat v bublinkové nebo stahovací fólii. Krabici pak vystelete výplní tak, aby mezi jednotlivými díly kola a kartonem byla výstelka alespoň 5 cm. Ochráníte tak nejen vaše kolo, ale i další balíky, které bude přepravce společně s vaší zásilkou přepravovat.

 

Pak už stačí jen objednat přepravu kola na Zaslat.cz. Hned následující pracovní den u vás na dveře zazvoní kurýr, zásilku převezme a spolehlivě doručí kamkoliv si budete přát.

 

ZASLAT KOLO

A kam pošlete vaše kolo se Zaslat.cz vy?