Jak si správně zvolit spolehlivého přepravce pro své zásilky?

Ať už posíláte zásilky v rámci vašeho podnikání, přivyděláváte si prodejem na internetu, nebo máte třeba rodinu v zahraničí, vždy byste měli pečlivě zvážit logistického partnera, kterému vaše zásilky s klidem v duši svěříte.

Na českém trhu máte hned několik možností, s kým můžete zásilky doručovat příjemci. Jak se ale rozhodnout, který je pro vás ten vhodný? Pojďte si v tom udělat jasno! Při výběru byste měli především zvážit následující:

1. Kolik balíků posílám měsíčně

Tuto otázku byste si měli položit jako první. Pokud posíláte jen pár balíčků měsíčně, pak vám žádný velký přepravce (GLS, DPD, PPL atp.) nevytvoří smlouvu, protože pro ně zkrátka nejste dostatečně rentabilní. Stále ale můžete zásilky odnést na poštu. Pokud se vám ale s nimi nechce nikam tahat, nebo poště až tak nedůvěřujete, můžete využít internetové přepravní služby, které vám přepravu přes tyto spolehlivé přepravní společnosti zajistí. Stále více Čechů se učí tyto služby využívat, pořád je ale velké procento, které zná pouze Českou poštu. Aktuálně největší internetovou přepravní službou s nejvíce kladnými hodnoceními je Zaslat.cz. Služba je navrhnuta tak, aby opravdu každý našel přepravce jako ušitého na míru pro svou zásilku – ať už je doručována po ČR, na Slovensko či kamkoliv do zahraničí, ať je malá nebo velká, těžká nebo lehká, běžná nebo atypická.

2. Co v balíku posílám?

Ač přes přepravní společnosti můžete zaslat téměř vše, přeci jen nějak omezení mají, a to především u zásilek do zahraničí. Po ČR nesmíte zasílat např. léčiva, střeliva, zboží podléhající zkáze, umělecká díla s vysokou hodnotou a jiné položky uvedeny na seznamu zboží vyloučeného z přepravy. U zásilek mezinárodních navíc nesmíte zasílat například alkoholické či tabákové výrobky.

Dalším důležitým aspektem, který je třeba vzít v potaz, je charakter zboží a s tím související balení. Jestliže je vaše zásilka křehká, musíte ji opravdu velice kvalitně zabalit, abyste ji mohli přepravit systémovými balíkovými přepravci (GLS, DPD, Geis,…). Nevíte, kde sehnat kvalitní obaly? Můžete si je snadno objednat na top-obaly.cz.

Také se ale může stát, že je vaše zásilka atypická a zkrátka je nad vaše síly zabalit ji do kartonové krabice. Takovou zásilku je už potřeba svěřit přepravci, který si s ní poradí. Po ČR a na Slovensko vám takovou zásilku spolehlivě doručí přepravce Toptrans, kterého si taktéž můžete objednat přes Zaslat.cz.

3. Jak velké a těžké jsou mé zásilky?

Systém každého přepravce je přizpůsoben na různý charakter zásilek. Běžní přepravci jako je PPL, GLS, DPD, Geis a jiní jsou systémoví balíkoví přepravci. Každý balík bez výjimky je na depu tříděn automaticky pomocí dopravníků. Aby se zásilka na páse nezasekla, je vyžadováno jak váhové, tak rozměrové omezení. Také přepravci striktně lpí na balení do pravidelného tvaru kartonové krabice. Pokud tedy potřebujete přepravit zásilku těžší nebo atypického tvaru, nedoporučujeme ji svěřit do rukou výše zmíněných systémových přepravců. Raději si vyberte přepravce, který je přímo uzpůsoben pro tento typ zásilek. Jmenovat můžeme např. přepravce Toptrans, který přepraví zásilky až do váhy 3 tun. Podrobnější popis jednotlivých přepravců, včetně váhového a rozměrového omezení, naleznete v našem dřívějším článku.

4. Posílám po ČR, na Slovensko nebo dál?

Ne každý přepravce zvládá doručovat spolehlivě zásilky kamkoliv. Přepravce Toptrans např. doručuje pouze po ČR a na Slovensko. Do vzdálenějších evropských krajin je pak potřeba využít buď služeb České pošty (zvažte sami, jestli je to vhodná volba), či zmíněných systémových balíkových přepravců. Doba doručení se liší podle vzdálenosti destinace. Například do Německa doručí balík do 2 pracovních dnů, do Anglie do 3-4 dnů a do Španělska 4-7 dnů.

I pro zasilatele, kteří posílají zásilky mimo Evropskou unii, máme v Zaslat.cz zařazeného prémiového přepravce UPS, který doručí balík téměř do každého koutu naší planety. Doručuje ale expresně, proto jsou ceny za přepravu znatelně vyšší. Je potřeba si ale uvědomit, že doručit balík do 3 pracovních dnů na opačný konec světa něco stojí.

 

V Zaslat.cz máme nabídku jak pro běžného člověka, který občas potřebuje poslat balík, tak pro eshopy, podnikatele, živnostníky, agentury a jiné podnikatelské subjekty. Pro ty máme speciální podmínky a smlouvy, o kterých jsme se rozepsali dříve.

Slyšíte o Zaslat.cz poprvé? Přečtěte si návod, jak poslat balík spolehlivě, bez stresu na poště a klidně i z obýváku!

Tak už víte, kdo je pro vaše zásilky tou nejlepší volbou?

 

POSLAT BALÍK HNED