Jak poslat balík na dobírku?

Už vás nebaví vyplňovat podací lístky, dobírkové poukázky a všemožné další formuláře na poště, když chcete poslat balík na dobírku? Jako by nestačilo, že se na tu poštu se zásilkami musíte vláčet, přetrpět dlouhé fronty a koukat se na otrávené obličeje dam za přepážkami.  Ono to jde ale i jinak! Snadněji, levněji a pohodlněji s internetovou přepravní službou Zaslat.cz

Pokud o Zaslat.cz slyšíte poprvé, pak zjistěte, jak služba funguje. Pokud službu znáte, pojďme se společně podívat, jak je to s těmi slavnými dobírkami.

Balík na dobírku po ČR

Je to jednodušší, než se zdá. Výši dobírky uvádíte hned v prvním kroku objednávky. Pokud chcete, aby příjemce uhradil i samotnou přepravu, pak se vám nabízí tlačítko “Navýšit dobírku o poštovné”, čímž se cena, kterou si řidič od příjemce vybere, automaticky navýší o cenu přepravného. Pozor ale! Stále platí, že za přepravu musí zaplatit objednatel. Rozdíl je však v tom, že tato platba se mu vrátí od příjemce spolu s platbou za zboží.

Balík na dobírku můžete poslat běžně do výše 60.000 Kč, ovšem jsme schopni v rámci České republiky a Slovenska zaslat zboží na dobírku až do 250.000 Kč. Kdo by ale chtěl posílat zboží na dobírku za 250.000 Kč? Ano, moc takových lidí opravdu není 🙂 Ale je dobré tuto možnost mít.

Jakmile bude řidič doručovat vaše balíčky adresátovi, vybere od něj tuto vámi uvedenou částku. Ani o korunu víc, ani o korunu míň. Platbu poté odesíláme již do 5. pracovního dne od doručení balíčku, na dobírku už nemusíte déle čekat.

Žádné další formality. Žádné papíry. Žádný stres. Vše jasné, přehledné a snadné. Pošlete balík na dobírku teď hned!

 

Poslat balík na dobírku

 

Balík na dobírku na Slovensko

Doručíme balík na dobírku i na Slovensko, opět snadně a pohodlně. V tomto případě bude však vhodnější proces posílání zásilky na dobírku trochu více přiblížit, aby nedocházelo k nejasnostem ohledně dvojí měny (CZK a EUR).

Nemusíte mít žádný eurový účet, příjemce nemusí mít žádný český účet. Jednoduše si opět v prvním kroku objednávky zadáte výši dobírky. Zde už máte ovšem 2 možnosti, jak částku uvedete, a to buď v CZK, nebo EUR. Není to však tak, že zadáte např. 100 EUR jako dobírkovou částku a na váš účet vám přijde 100 EUR.

Pokud zadáte 100 EUR, pak řidič na Slovensku vybere přesně 100 EUR od příjemce. Vám však na účet přijde oněch 100 EUR přepočítaných aktuálním kurzem CZK/EUR vydávaným ČNB, -2,5 %. Tyto 2,5 % však nejdou do naší kapsy. Je to v podstatě poplatek bance za prodej deviz. Je to stejné, jako když jedete na dovolenou a potřebujete směnit CZK na EUR, popřípadě naopak. Jednoduše se jedná o nákup a prodej EUR a tento nákup je zpoplatněn 2,5 % ze směnné částky.

Pokud ovšem zadáte do kalkulačky částku např. 500 Kč, poté Vám na účet přijde přesně 500 Kč. Kurýr na Slovensku ale od příjemce vybere částku 500 Kč přepočtenou aktuálním směnným kurzem + 2,5 %.

Stále vám to není úplně jasné? Pojďme se podívat na názornou ukázku toho, jak to vypadá v praxi.

a) Zvolíte si částku dobírky v CZK:

Do kalkulačky na Zaslat.cz zadáte: Přepočet na EUR dle kurzu ke dni 24. 11. 2017: 0,039 EUR/CZK + 2,5 %, které kurýr na Slovensku vybere od příjemce: Na váš účet vám přijde částka:
500 Kč  19,5 EUR  20 EUR 500 Kč
1 000 Kč  39 EUR  40 EUR 1 000 Kč
3 000 Kč  117 EUR  120 EUR 3 000 Kč

b) Zvolíte si částku dobírky v EUR:

Do kalkulačky na Zaslat.cz zadáte: Kurýr na Slovensku vybere: Přepočet na CZK dle kurzu ke dni 24. 11. 2017: 25,4 CZK/EUR Částka, která vám přijde na účet – 2,5 %
20 EUR 20 EUR 508 CZK  495 CZK
50 EUR 50 EUR 1 270 CZK  1 238 CZK
100 EUR 100 EUR 2 540 CZK  2 477 CZK

To je vše. A kdyby vám přeci jen něco nebylo jasné, zavolejte nám, rádi vám vše důkladně vysvětlíme. Od teď nemusíte být omezení hranicemi při posílání zásilek na dobírku na Slovensko, se Zaslat.cz to zvládne každý. Tak se do toho pusťme!

 

Poslat balík na dobírku

One thought to “Jak poslat balík na dobírku?”

Comments are closed.