Jak poslat balík do USA?

Není to tak dávno, co doručit balík za “velkou louži” nebylo tak snadné a rozhodně ne levné. Dnes už ale balík do USA doručíte klidně i za tři dny a cena za přepravu vás nezruinuje. Co je potřeba vědět před tím, než balík do USA odešlete?

Jak objednat kurýra UPS?

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob, jak objednat přepravu balíku s UPS naleznete na Zaslat.cz. Objednávka přepravy vám nezabere víc, než 5 minut a balík vyzvedneme klidně tentýž den u vás doma nebo v práci. Na Zaslat.cz už od roku 2016 shromažďujeme, porovnáváme, testujeme a vybíráme jen ty nejlepší dopravce, kteří spolehlivě doručují balíky. Díky tomu máme rozsáhlý přehled o přepravním trhu a jsme schopni nabídnout přepravu balíku jako ušitou na míru téměř komukoliv.

A jak na samotnou objednávku přepravy? Do jednoduché kalkulačky na Zaslat.cz vyplníte adresy odkud kam balík potřebujete zaslat, jeho rozměry a váhu. Pozor! Pečlivě zkontrolujte správné PSČ, bez něj vám cenu nevypočítáme! V dalším kroku si zvolíte, kterou variantu dopravy upřednostňujete – levnější nebo rychlejší.

Protože USA spadá do celní oblasti, vaše zásilka bude pravděpodobně podléhat celnímu řízení. Abychom zajistili bezproblémové a co nejrychlejší doručení, budeme od vás potřebovat doplňující informace, a ty jsou:

  • Důvod exportu (dokumenty, dárky, komerční zboží, vzorky či reklamace).

Jestliže posíláte jen dokumenty či dárky, následující informace již po vás chtít nebudeme. V ostatních případech vás ještě poprosíme o následující:

  • Plátce celních poplatků (kdo bude v případě vyměřeného cla platit celní poplatky, zda odesílatel či příjemce);
  • Plátce DPH (zda posíláte balík jako soukromá osoba či plátce DPH);
  • Vytvoření faktury (ke každé zásilce směrující do celní oblasti musí být přiložena ve třech vyhotoveních obchodní nebo proforma faktura, která dokládá obsah a hodnotu zboží -> jestliže fakturu nemáte, vytvoříme vám ji my);
  • Obsah a hodnota zásilky.

Pak už jen stačí vyplnit údaje o odesílateli a adresátovi a objednávku uhradit. Pokud stihnete objednávku zaplatit do 12:00 hod, pak k vám pro balík může kurýr UPS přijet ještě tentýž den. Pokud uhradíte až po 12:00 hod, kurýr přijede následující pracovní den. Objednávku vyplňujte pečlivě! Každá dodatečná změna v objednávce je dopravcem zpoplatněna. Z toho důvodu je v tento moment informována naše zákaznická péče, objednávku ještě neodesíláme dopravci. Naše zákaznická péče vás bude v brzké době telefonicky kontaktovat a celou objednávku s vámi ještě projde. Až po tomto hovoru objednávku odesíláme dopravci a stává se závaznou.

Kdo je UPS? Světová přepravní špička!

UPS je jedna z nejvíce uznávaných a obdivovaných značek na světě. Ještě aby ne, když každý den spolehlivě přepraví miliony zásilek ve více než 200 zemích po celém světě. Díky více než stoleté historii UPS uplatňuje cenné zkušenosti a může poskytovat široké portfolio služeb dle toho, co, kam a jak rychle zrovna zákazník potřebuje přepravit. Na Zaslat.cz si můžete vybrat ze dvou způsobů, jak balík do USA odešlete:

  • UPS EXPRESS SAVER – expresní přeprava, kdy je balík do USA doručen v rozmezí 1-3 dnů.
  • UPS EXPEDITED – běžná přeprava balíku s dobou doručení do USA okolo 5 pracovních dnů (v obou případech záleží dle destinace).

Díky tomu si sami zvolíte, jestli je pro vás nejdůležitější balík do USA doručit nejrychleji nebo nejlevněji.

Na kolik vás přijde zaslat balík do USA se Zaslat.cz?

Cena balíku se mění v závislosti na jeho rozměrech a váze. Malinký a lehký balíček o rozměrech 15x15x15 cm a váze do 1 kg doručíme do USA za 1 032 Kč. Nejlepší způsob, jak okamžitě spočítat konečnou cenu za dopravu je zadat adresy, váhu a rozměry balíku do jednoduché kalkulačky na Zaslat.cz.

Pro představu jsme pro vás udělali kalkulaci balíčku o velikosti krabice od bot a vah dle tabulky:

Typ přepravy 1 kg 5 kg 10 kg 20 kg 30 kg
UPS Expedited (doručení do 5 dnů) 1 377 Kč 2 212 Kč 2 963 Kč 3 858 Kč 4 655 Kč
UPS Express Saver (doručení do 3 dnů) 1 980 Kč 3 659 Kč 4 950 Kč 6 741 Kč 8 363 Kč

 

SPOČÍTAT CENU BALÍKU DO USA

 

Jak připravit a zabalit balík?

Váš balík s péčí doručíme tam, kam patří. Od vás ale potřebujeme pomoc. Aby Zaslat.cz fungovalo na 100 %, musí být zásilka pořádně zabalena. To už máte v rukou ale vy. Proto balení dbejte zvýšenou pozornost.

Zboží důkladně obmotejte bublinkovou fólií. Pokud posíláte v balíku více položek, zabalte každou zvlášť a ještě je oddělte např. kusem kartonu. Zboží v balíku by se nemělo dotýkat stěn krabice, pokaždé mezi nimi ponechte volný prostor, který vyplňte buď bublinkovou fólií, nebo vzduchovými polštářky. Krabici zalepte lepící páskou, případně obmotejte strečovou fólií.

Zkontrolujte balík, jestli na něm nejsou staré štítky. Pokud ano, pak je sundejte. Pokud balík váží více jak 25 kg, pak jej polepte štítky “Těžké”, “Heavy”.

Co v balíku určitě neposílejte!

Balíky do USA odcházejí letecky mimo Evropu, z toho důvodu není možné některé typy zboží zaslat. Jedná se především o: alkoholické nápoje, tabák a tabákové výrobky, šperky a hodinky s hodnotou vyšší než 500 USD, nebezpečné zboží, zbraně a střeliva, zboží podléhající zkáze a jiné. Na kompletní seznam zboží vyloučeného z letecké dopravy můžete nahlédnout do našeho manuálu.

Teď víte vše důležité o poslání balíku do USA. Pokud by vám něco ještě nebylo jasné, určitě se nám ozvěte a my vám s čímkoliv poradíme. Pokud dotazy nemáte, pak už stačí jen zabalit a zaslat.

 

ZASLAT BALÍK DO USA