Doručte balík do Vánoc

Jak nepodcenit vánoční sezónu a balíky doručit včas

Jakožto objektivní účastník přepravního trhu můžeme oficiálně ohlásit, že vánoční šílenství je tady. Poznáme to podle množství zásilek, které přes nás zasíláte. Už nyní lámeme rekordy oproti loňskému roku. Jak to letos bude vypadat?

Ať už posíláte vánoční balíčky rodině a blízkým, nebo prodáváte na internetu, spolehlivé doručení zásilek před Vánocemi pro vás bude určitě hlavním tématem. Sepsali jsme pro vás 6 tipů, díky kterým z balíčků před Vánoci nezešedivíte.

1. Lepší v listopadu, než po Vánocích

Odkládat věci na později je blízké většině z nás, zrovna u posílání zásilek před Vánocemi se to ale opravdu nevyplácí. Dopravci sice každou vánoční sezónu zvládají lépe a lépe, loňský rok  i nás překvapil, přesto ale dopravní společnosti evidují každý rok rekordní počty zásilek. Proto se může v prosinci stát, že u některých zásilek dojde ke zpoždění při vyzvednutí či doručení. Obzvláště pak v posledním týdnu před Vánoci (od 16. 12.) na doručení zásilek v termínu nespoléhejte.

Dárkové balíčky rodině a známým si můžete rozmyslet už nyní. Možná se zdá, že poslat vánoční dárek v listopadu je příliš brzy, ale dárek v předstihu udělá určitě větší radost, než ten po Vánocích. Hlavně myslete na brzké odeslání zásilek do zahraničí, u těch může dojít i k několikadenním zpožděním.

Štědrý den letos vychází na úterý, kdy dopravní společnosti už doručovat nebudou. Nejzazší termín pro vyzvednutí zásilky je tedy v pátek, 20. 12. POZOR! S tímto termínem raději nepočítejte. V posledním týdnu před Vánoci se zásilky opravdu zpozdit mohou. Aby vánoční dárky nestrávily Štědrý den na depu, doporučujeme:

  • tuzemské zásilky odeslat do 18. 12.
  • mezinárodní zásilky odeslat ideálně do 13. 12.

Zvládneme to i později. Pokud odešlete balíky později, neznamená to, že je doručit nestihneme. Už se ale může stát, že se balík cestou zdrží.

 

ZASLAT BALÍK TEĎ HNED

 

2. Sledovat aktuální situaci na přepravním trhu

Zdroj: TN.cz

Ač se do jisté míry dá předvídat dle statistik vývoje počtu zásilek, jak přepravci vánoční sezónu budou zvládat, vždy je dobré aktuální situaci na přepravním trhu sledovat. Obzvláště v prosinci může kurýrům pěkně zavařit ledovka, sníh, vítr, nebo hustý provoz. Přesto, že se přepravní společnosti na tuto sezónu chystají téměř celý rok, objemy zásilek je zaskočit mohou a kdykoliv můžou přejít k různým omezením nebo příplatkům. Přeprava zásilek je před Vánocemi ale natolik aktuální téma, že se do hlavních zpráv v televizi a rádiích dostává pravidelně, neměli byste tedy o aktuální informace přijít. My v Zaslat.cz situaci neustále monitorujeme a o všem důležitém vás budeme informovat.

3. Zvolit si dopravce, kterému důvěřujete

Neexperimentujte. Vyzkoušet něco nového i v přepravních službách nemusí být na škodu, ale nezkoušejte to v prosinci. Před Vánocemi se spolehněte na ty, kterým důvěřujete. My pro vás vybíráme jen ty nejspolehlivější dopravní společnosti u kterých víme, že velký nápor zásilek zvládnou.

4. Nespoléhat se na to, že “loni se to doručit stihlo”

Je pravda, že přes Zaslat.cz bylo loni v prosinci 90 % zásilek doručeno včas a obdobný průběh očekáváme i letos. Přesto právě vaše zásilka může být mezi 10 %, které včas zkrátka nepřijdou. Jestliže jste loni poslali balíček na poslední chvíli a pod stromečkem nechyběl, nemusí to tak být i letos. Pokuste se balíčky odesílat alespoň 14 dní před Vánocemi!

5. Předcházet komplikacím

Však to znáte sami. Místo vánoční pohody jsou před Vánocemi všichni akorát nervózní a pořád někam spěchají. V zasilatelských službách to platí dvojnásob. Kurýři, ale i lidé na zákaznických linkách, se musí vypořádat s několikanásobným navýšením práce. Zrychluje se vyzvedávání zásilek, jejich překlad na depu, třídění i doručení. Chyby se zkrátka stát mohou. Ke zodpovědnému balení zásilek sice apelujeme neustále, ve vánoční sezóně si ale opravdu dejte záležet. Využijte tolik výplňového materiálu, kolik máte k dispozici, a nešetřete na kvalitních kartonových krabicích. Jak správně balit zásilky se dočtete v manuálu správného balení.

6. Hlavně nestresovat sebe ani řidiče

Buďte k řidičům shovívaví. Když k vám pro balíček přijedou později, než bylo předem avizováno, respektujte to. S určitým časovým zpožděním při vyzvedávání nebo doručení balíčků se počítat zkrátka musí. Vždy se dá ale s řidičem domluvit. Pokud budete potřebovat upřesnit čas jeho příjezdu, stačí nás kontaktovat v den vyzvednutí nebo doručení balíčku a my vám rádi čas upřesníme. Berte ale v potaz možné zpoždění, určitě tak ušetříte nervy jak vám samotným, tak řidičům.

 

Vánoční sezóna je hektická, nezapomínejte ale na to důležité – balíčky posíláte, abyste udělali lidem radost. Nemusíte se kvůli nim ale připravit o tu vaši. Ideálně zašlete balík teď hned a vyhněte se vánoční balíkové špičce!

 

ZASLAT BALÍK TEĎ HNED