Doručte balík do Vánoc

Jak nepodcenit vánoční sezónu a balíky doručit včas

Vánoční šílenství je tu opět dříve, než loni – aspoň nám se to tak jeví. Počty zásilek v přepravě každý rok před Vánocemi přibývají a k tomu bohužel nepřímou měrou přibývá počet zaměstnanců přepravních společností. Nejtěžší období v roce, a to nejen pro zasilatelské firmy, přichází, jste na něj dobře připraveni?

Ať už posíláte vánoční balíčky rodině a blízkým, nebo prodáváte na internetu, spolehlivé doručení zásilek před Vánocemi pro vás bude určitě hlavním tématem. Sepsali jsme pro vás 6 tipů, díky kterým z balíčků před Vánocemi nezešedivíte.

1. Lepší v listopadu, než po Vánocích

Odkládat věci na později je blízké většině z nás, zrovna u posílání zásilek před Vánocemi se to ale opravdu nevyplácí. Už teď víme, že přepravci v prosinci nebudou stíhat tak, jak jste zvyklí, bude docházet ke zpožděním a bohužel i k chybám. Začátkem prosince by měla být situace ještě relativně dobrá, poslední 2 týdny před Vánocemi ale budou obtížné.

Dárkové balíčky rodině a známým si můžete rozmyslet už nyní. Možná se zdá, že poslat vánoční dárek v listopadu je příliš brzy, ale dárek v předstihu udělá určitě větší radost, než ten po Vánocích. Hlavně myslete na brzké odeslání zásilek do zahraničí, u těch může dojít i k několikadenním zpožděním.

Pokud prodáváte zboží na bazarech nebo v různých skupinách na Facebooku, pochopitelně se expedice zásilek odvíjí od objednávek vašich zákazníků. Zkuste je ale motivovat ke včasným objednávkám. Vhodná motivace může být nějaká drobnost k zaslanému zboží, malý dárek, sleva na přepravném, sleva na další objednávku a tak podobně.

 

POSLAT BALÍK TEĎ HNED

 

2. Sledovat aktuální situaci na přepravním trhu

Zdroj: TN.cz

Ač se do jisté míry dá předvídat dle statistik vývoje počtu zásilek, jak přepravci vánoční sezónu budou zvládat, vždy je dobré aktuální situaci na přepravním trhu sledovat. Obzvláště v prosinci může kurýrům pěkně zavařit ledovka, sníh, vítr, nebo hustý provoz. Přesto, že se přepravní společnosti na tuto sezónu chystají téměř celý rok, objemy zásilek je zaskočit mohou a kdykoliv můžou přejít k různým omezením nebo příplatkům. Přeprava zásilek je před Vánocemi ale natolik aktuální téma, že se do hlavních zpráv v televizi a rádiích dostává pravidelně, neměli byste tedy o aktuální informace přijít. My v Zaslat.cz situaci neustále monitorujeme a o všem důležitém vás budeme informovat.

3. Zvolit si přepravce, kterému důvěřujete

Neexperimentujte. Vyzkoušet něco nového i v přepravních službách nemusí být na škodu, ale nezkoušejte to v prosinci. Před Vánocemi se spolehněte na ty, kterým důvěřujete. My pro vás vybíráme jen ty nejspolehlivější přepravní společnosti u kterých víme, že velký nápor zásilek zvládnou.

4. Nespoléhat se na to, že „loni se to doručit stihlo“

Je pravda, že přes Zaslat.cz bylo loni v prosinci 90 % zásilek doručeno včas a obdobný průběh očekáváme i letos. Přesto právě vaše zásilka může být mezi 10 %, které včas zkrátka nepřijdou. Jestliže jste loni poslali balíček na poslední chvíli a pod stromečkem nechyběl, nemusí to tak být i letos. Pokuste se balíčky odesílat alespoň 14 dní před Vánocemi!

5. Předcházet komplikacím

Však to znáte sami. Místo vánoční pohody jsou před Vánocemi všichni akorát nervózní a pořád někam spěchají. V zasilatelských službách to platí dvojnásob. Kurýři, ale i lidé na zákaznických podporách, se musí vypořádat s několikanásobným navýšením práce. Zrychluje se vyzvedávání zásilek, jejich překlad na depu, třídění i doručení. Chyby se zkrátka stát mohou. Ke zodpovědnému balení zásilek sice apelujeme neustále, ve vánoční sezóně si ale opravdu dejte záležet. Využijte tolik výplňového materiálu, kolik máte k dispozici, a nešetřete na kvalitních kartonových krabicích. Jak správně balit zásilky se dočtete v manuálu správného balení.

6. Hlavně nestresovat sebe ani řidiče

Buďte k řidičům shovívaví. Když k vám pro balíček přijedou později, než bylo předem avizováno, respektujte to. S určitým časovým zpožděním při vyzvedávání nebo doručení balíčků se počítat zkrátka musí. Vždy se dá ale s řidičem domluvit. Pokud budete potřebovat upřesnit čas jeho příjezdu, stačí nás kontaktovat v den vyzvednutí nebo doručení balíčku a my vám rádi čas upřesníme. Berte ale v potaz možné zpoždění, určitě tak ušetříte nervy jak vám samotným, tak řidičům.

 

Vánoční sezóna je hektická, nezapomínejte ale na to důležité – balíčky posíláte, abyste udělali lidem radost. Nemusíte se kvůli nim ale připravit o tu vaši. Ideálně pošlete balík teď hned a vyhněte se vánoční balíkové špičce!

 

POSLAT BALÍK TEĎ HNED