poslat kufr na dovolenou

Jak na přepravu kufrů na dovolenou bez omezování množství věcí

Balení kufrů na dovolenou je tak trošku sázka do loterie, jestli letos zvládnete zabalit vše potřebné. Bez dostatečných schopností pro hru Tetris to ale většinou končí spokojením se s málem. A zrovna letní dovolená bývá často vrchol celého roku, tak proč se omezovat? Proč si zrovna na dovolenou nemůžete vzít pět párů bot a šaty na každý den?

I když si na letišti můžete připlatit za těžší zavazadlo, pořád jste to vy, kdo se s ním musí vláčet. Čím dál častěji se setkáváme, že si lidé na dovolenou kufry posílají přepravními společnostmi. Ceny jsou dnes už přijatelné a pohodlí nevyčíslitelné. Kromě dovolených vám přepravní společnosti mohou nemálo ulehčit delší cestování, když potřebujete pochopitelně ještě více věcí.

Jak si nechat doručit kufry na dovolenou spolehlivě a včas?

Přepravní společnosti vám kufry do zahraničí přivezou dodávkami. Logicky jim bude cesta do cílové destinace trvat déle, než vám vzdušnou čarou. Proto je potřeba myslet si na přepravu kufrů ještě před vašim odletem. Doba doručení se mění v závislosti na vzdálenosti destinace. Z těch nejznámějších můžeme jmenovat Itálii, Chorvatsko, Bulharsko a Francii, kam doručíme kufry do 3-4 dnů. Do Španělska, Řecka, na Kypr a Maltu pak okolo 5 dnů.

A jak si přepravu kufru na dovolenou objednat? Jednoduše na Zaslat.cz, kde si díky interaktivnímu kalkulátoru přepravy nadefinujete, odkud kam chcete kufr zaslat, jeho váhu a rozměry. Po vytvoření objednávky je nutné ji předem uhradit a následující pracovní den už můžete vyhlížet kurýra, který si pro váš kufr jede. Zásilku můžete po celou dobu její cesty sledovat online a díky mobilní aplikaci máte vaše kufry prakticky ve vaší kapse 🙂

Jak kufr správně zabalit?

Divíte se, že musíte kufr zabalit? Nebojte, žádné složité balení potřeba není, kufr je pevný sám o sobě. Vzhledem k tomu, že jsou všechny zásilky tříděny na depech pásy a dopravníky, je ale potřeba kufr zabalit do pravidelného tvaru krabice. Pokud nemáte takto velkou krabici, můžete si ji sami vytvořit z jednotlivých plátu kartonu, kterými kufr obalíte. Poté jej můžete obmotat strečovou fólií a kufr je připraven na cestování.

Naše doporučení na závěr

Přesto, že se zásilky ztrácejí minimálně, stát se to může. Je ale menší pravděpodobnost, že ke ztrátě dojde u přepravních společností, než když se kufr ztratí na letišti. Proto doporučujeme do kufru zabalit spíše méněcenné položky – oblečení, kosmetiku atp. Obecně dražší věci jako např. fotoaparát je vhodné brát s sebou do příručního zavazadla.

Do kufru si dejte takové věci, které nebudete potřebovat hned první dny dovolené. Zásilky doručujeme v 95 % případů v předem avizovaný termín, můžete ale být mezi těmi zbylými 5 %, kdy se zásilka o den či dva zpozdí.

Máte obrovskou výhodu, že ve všech přímořských hotelech bývá recepce, na které pořád někdo je. Stačí tedy na recepci oznámit, že čekáte zásilku, a můžete jít v klidu na pláž.

 

 

Láká vás tento způsob cestování s prázdnýma rukama? Pak neváhejte objednat přepravu pro vaše zavazadlo včas!

 

POSLAT KUFR HNED