Sběrná místa

Čekáte celý den na kurýra? Předejte zásilku na sběrném místě a ušetřete až 25 Kč na každé zásilce!

Pro někoho může být vyzvednutí balíčku doma kurýrem vrcholem pohodlnosti, pro někoho zase silně nepraktické. Řidič před svým příjezdem sice čas vyzvednutí zásilky upřesňuje sms zprávou, dopředu ale musíte počítat s tím, že může přijet kdykoliv během dne. Pokud si necháváte vyzvednout balíček v práci, na recepci, nebo jste celý den doma, pak není co řešit a vyzvednutí zásilky proběhne bez komplikací. Co když ale nemáte čas být na jednom místě celý den? Nebojte, s balíkem na poštu chodit nemusíte. Máme pro vás řešení!

Stovky sběrných a výdejních míst, stačí si vybrat to nejbližší!

Sběrná a výdejní místa GLS

Pro předání zásilky na sběrném místě využíváme přepravní společnost GLS a jejich ParcelShopy. Síť ParcelShopů se rok co rok neustále rozšiřuje, proto si určitě najdete i vy ten váš blízko domovu nebo práce. Kromě toho, že nemusíte čekat na řidiče a sami si zvolíte podle vašeho denního plánu, kdy balík na ParcelShopu odevzdáte, navíc ještě ušetříte až 25 Kč na každé zásilce. Řidič k vám totiž nemusí zajíždět a o to se sníží celkové náklady na přepravu zásilky.

Zkraťte si dobu doručení zásilky příjemci

Další výhodou je rychlejší doručení vašeho balíčku. Pokud si vytvoříte objednávku na Zaslat.cz, nemusíte čekat až do druhého dne, než si u vás kurýr balík vyzvedne. Můžete ho zanést na ParcelShop ještě tentýž den! Příjemce může mít balík ve svých rukou hned druhý den po vytvoření objednávky a předání na sběrném místě.

Jak si objednat přepravu balíku s odnosem na sběrné místo?

1. krok: Vyplňte adresy a parametry zásilky

Objednávku přepravy zásilky s odnosem na sběrné místo objednáte během pár minut na Zaslat.cz. Hned na úvodní stránce zadáte do jednoduché kalkulačky adresy odesílatele a příjemce. Pozor! Adresu odesílatele je potřeba zadat bez ohledu na to, jestli zásilku na sběrné místo nesete či nikoliv. Dále zaškrtnete box pod adresami “Předám zásilku na sběrném místě”. Následně si z mapy míst můžete najít a zvolit sběrné místo, kam balík ponesete. Pokud ale víte, kde v blízkosti má GLS ParcelShop, vybírat sběrné místo nemusíte. Ve své podstatě je jedno, na který ParcelShop ho zanesete.

V tomto kroku si také zvolíte, zda balík posíláte s připojištěním (v základu je zdarma pojištěn do min. do 6.000 Kč) nebo na dobírku. Na ParcelShop můžete zanést balíky až do 15 kg a obvodové délky 200 cm (2x výška + 2x šířka + délka < 200 cm).

2. krok: Zadejte kontaktní údaje

Následně vyplníte kontaktní údaje vaše i příjemce zásilky a objednávku uhradíte. Objednávku můžete zaplatit různými způsoby (bankovní převod, platba kartou, PayPal, SuperCASH, aj.), pokud ale chcete balík zanést na sběrné místo ihned, využijte platbu kartou. Částku za přepravné totiž obdržíme ihned a vy nemusíte déle čekat.

3. krok: Tisk štítku

POZOR! Platbou to ještě nekončí. Pokud jste zvyklí přes Zaslat.cz objednávat běžně, pak platbou objednávka končí. V případě odnosu na sběrné místo ale ještě musíte vytisknout přepravní štítek. Možnost jeho tisku naleznete v levé straně pod souhrnem objednávky. Štítek můžete vytisknout buď na běžný papír a na balík ho přilepit průhlednou lepící páskou, nebo si pořiďte samolepící papíry s nařezanými štítky. Na papír velikosti A4 se poté vlezou 4 přepravní štítky. Podle toho, do kterého rohu papíru chcete štítek natisknout, si můžete vybrat umístění v pdf souboru, který následně vytisknete. Tento štítek nalepte zřetelně na balík. Štítek nijak neohýbejte. Také zkontrolujte, že na balíku nejsou staré přepravní štítky.

4. krok: Odnos na vybrané sběrné místo

Balík s nalepeným přepravním štítkem už stačí jen zanést na nejbližší sběrné místo. Obsluha těchto poboček je oprávněna přijmout pouze balík opatřený správným přepravním štítkem. Jakmile zásilku předáte, v průběhu její cesty k příjemci ji můžete po celou dobu sledovat online. Jako vhodným nástrojem pro každého zasilatele je taktéž mobilní aplikace, díky které vám neunikne žádná změna stavu přepravy.

 

Vyzkoušejte i vy poslat balík s předáním na sběrném místě a přesvědčte se sami, že poštu už ve svém životě nepotřebujete.

 

ODNÉST BALÍK NA SBĚRNÉ MÍSTO HNED