Balík do zahraničí na poštu nenoste, poslat ho můžete klidně i z obýváku

Jestli jste někdy měli tu čest poslat balík do zahraničí přes poštu, pak jistě dobře víte, že je to zážitek jen pro silné povahy. Kromě toho, že zásilku musíte na poštu sami odnést, vystát si dlouhou frontu, vyplnit celou řadu formulářů, zaplatit cenu, která je vždy jedno velké překvapení, nakonec musíte spoléhat na vůli poštovní, jestli a kdy balík vůbec adresátovi do ciziny dojde. Ač má pošta v některých službách stále monopolní sílu, v balíkových teda rozhodně ne. Zjistěte, jak na zásilky do zahraničí mnohem jednodušeji, pohodlněji a levněji.

Pošta zase zdražuje…

Jediné štěstí, že v dnešní době Českou poštou není jediný možný způsob, jak doručit zásilku do zahraničí. Poště, jakožto státnímu podniku, šlo ještě pár let zpátky jen těžko konkurovat, na jejich ceny dotované státem jednoduše nebylo možné soukromými přepravci dosáhnout. V posledních letech ale pošta zdražuje a soukromí přepravci se stávají nejen pohodlnější a spolehlivější variantou, ale také levnější.

Od 1. 3. 2019 navíc pošta zavádí nový ceník, který v sobě lidové ceny rozhodně nezahrnuje. Ukažme si to na příkladu. Pokud budete chtít poslat balík do Anglie, u pošty se připravte na ceny uvedené v tabulce. Pro porovnání volíme ceny téměř stejné služby přes Zaslat.cz. Téměř stejná služba znamená, že přepravce balík doručí do Anglie. Rozdíl je ovšem v tom, že při balíku zaslanému přes poštu musíte na poštu se zásilkou dojít, vystát si frontu a čekat několik (neznámo kolik) dní, než bude zásilka doručena. Pošta rozlišuje dva typy balíků – standardní prioritní a standardní  ekonomický. Rozdíl je v tom, že prioritní zásilky by měly být doručovány prioritně, zatímco u ekonomického není známo, kdy jej příjemce obdrží. Naopak při odeslání přes Zaslat.cz si pro balík přijede kurýr na vámi zvolenou adresu a doručí ho příjemci v Anglii do 3-4 pracovních dní.

Balík do ČP – standardní prioritní ČP – standardní ekonomický Zaslat.cz UŠETŘÍTE
2 kg 527,00 Kč 446,00 Kč 379,00 Kč 67,00 Kč
5 kg 755,00 Kč 639,00 Kč 529,00 Kč 110,00 Kč
10 kg 1 134,00 Kč 881,00 Kč 629,00 Kč 252,00 Kč
20 kg 2 286,00 Kč 1 647,00 Kč 805,00 Kč 842,00 Kč
30 kg 3 204,00 Kč 2 233,00 Kč 1 085,00 Kč 1148,00 Kč
40 kg 1 209,00 Kč

Online objednávka z obýváku

Nikam nemusíte chodit, stačí si online během pár minut vytvořit online objednávku přepravy. Nikdo po vás nebude chtít žádné nadbytečné informace. Stačí, když uvedete váhu a rozměry balíku a adresy vyzvednutí a doručení. Všechny zásilky jsou v základu zdarma pojištěny do 6 000 Kč, pokud byste posílali dražší zboží, pak si balík můžete jedním kliknutím připojistit. To vás ale rozhodně nezruinuje. Výše připojištění se odvíjí dle hodnoty zasílaného zboží.

Hodnota zboží

Cena připojištění
Do 6 000 Kč

Zdarma

Do 10 000 Kč

39 Kč

Do 15 000 Kč

69 Kč

Do 50 000 Kč

104 Kč

 

OBJEDNAT PŘEPRAVU BLESKOVĚ

Vyzvednutí balíku klidně i na Sněžce

S balíkem se rozhodně nemusíte nikam vláčet. Kurýr si vyzvedne zásilku u vás doma, v práci, na chalupě, nebo kdekoliv si budete přát, a to hned následující pracovní den po vytvoření objednávky na Zaslat.cz. Řidič k vám může přijet kdykoliv během dne. V den vyzvednutí vám ale pošleme sms zprávu s očekávaným časem příjezdu řidiče a případně jeho telefonním číslem, abyste se mohli na předání zásilky lépe domluvit. Pokud by vám náhodou sms zpráva nepřišla, kontaktujte nás! Cokoliv pro vás zjistíme.

Jste spíše rozlítaní a chvíli nevydržíte na jednom místě? Pak můžete zanést balík na sběrné místo a ještě více tak ušetřit na ceně přepravného.

Sledování zásilky přes mobilní aplikaci

Předáním zásilky kurýrovi se s ní nemusíte loučit. Můžete jí sledovat 24 hod denně buď online na webu, nebo pomocí mobilní aplikace s pokročilými upozorněními. Jakmile se u vaší zásilky změní stav, aplikace vás na to sama upozorní. Díky aplikaci tak máte neustále všechny vaše zásilky doslova v kapse.

 

Superrychlé doručení kamkoliv po Evropě

Zásilky do okolních států (Německo, Polsko, Rakousko, Slovensko) doručíme nejpozději do 2 dnů. U dalších evropských zemí záleží na vzdálenosti. Tak například do Velké Británie, Itálie nebo Francie balík doručíme do 3-4 dnů. U zemí jako je Portugalsko a Španělsko nám to v průměru zabere okolo 5 dnů. Podívejte se na všechny evropské destinace.

 

KAM DORUČÍME VÁŠ BALÍK?

 

Blesková pomoc a vyřízení mimořádností

Každá země má svá specifika. Tak například v Anglii řidiči před doručením nikdy nevolají příjemci. Pokud řidič adresáta nezastihne na adrese, klidně nechá balíček vedle u souseda. Ze zkušenosti víme, že se ztrátami zásilek v Anglii problém není. Doručování ale probíhá trošku jiným způsobem, než na co jsme zvyklí u nás.

Italové zase nikam nespěchají. Dávají si dlouhé siesty a zásilku vyzvednou klidně až druhý den. Když si pro zásilku přijedou, poberou pak vše, co jim dáte. Na druhé straně třeba takoví finové neradi riskují, že někde zapadnou ve sněhu, a tak zásilky raději ani nedoručují a nechají je k vyzvednutí na Parcel Shopu.

My v Zaslat.cz ale všechny tyto specifika známe, máme mnoholeté zkušenosti a umíme se s čímkoliv vypořádat. Proto pro nás žádná evropská země není překážkou a balíky doručíme kamkoliv. Zařídíme i zdánlivě nemožné. Stačí se na nás obrátit a určitě něco společně vymyslíme.