4 tipy na vánoční dárky, kterými uděláte radost blízkým v zahraničí

Máte blízké daleko v zahraničí a chcete jim přinést kousek domova a udělat jim radost? Pak si pospěšte! Česká pošta se potýká s kapacitními potíži již déle, soukromí přepravci sice doručovat balíčky zvládají, nicméně v prosinci už může být doručení balíčků s pár denním zpožděním. U mezinárodních zásilek můžete čekat mírné zpoždění už nyní, neriskujte, že vaši blízcí budou o Štědrém dnu bez svého dárku.

Udělali jsme průzkum u našich vlastních blízkých a kamarádů, kteří budou trávit letošní svátky bez rodiny v zahraničí, co by jim pod vánočním stromkem udělalo opravdu radost, co by jim přineslo to „teplo domova“. Poté jsme dali dohromady následující seznam:

 

  1. Knížka z dětství

Je to zvláštní, ale lidem v cizině se opravdu stýská po věcech, které mají spojené s domovem, často s dětstvím. Ferda Mravenec, Povídání o pejskovi a kočičce nebo Honzíkova cesta určitě vyvolají celou řadu vzpomínek, co zahřejí u srdce.

  1. Teplé ponožky nebo svetr od babičky

Tento dárek asi není úplně vhodným pro ty, kteří budou trávit svátky v teplých krajinách. Těm ostatním ale ručně pletený svetr nebo ponožky od babičky přijdou u vánočního krbu rozhodně vhod!

  1. Vánoční fotografie rodiny

V dnešní digitální době jsou vyvolané fotografie raritou, o to větší zájem a radost vyvolají, když k ní přikoupíte nějaký hezký rámeček, případně z ní uděláte vánoční pohlednici. Věřte mi, taková drobnost zapůsobí o 100 % více, než kdybyste fotku poslali emailem. Pokud máte fotek víc, vytvořte rovnou fotoknihu!

  1. Cukroví

Domácí vánoční cukroví. Tomu se fakt nic nevyrovná! V našem průzkumu se objevovalo téměř u každého dotázaného. Jelikož někdo doufá, že bude v balíčku linecké, jiný zase vanilkové rohlíčky, obecně doporučujeme s láskou pečené cukroví. Ač vánoční cukroví v balíku kvůli svému křehkému charakteru přímo nedoporučujeme, vaše blízké v cizině ale určitě potěší i trošku polámané kousky.

TIP od Zaslat.cz: Pošlete medové perníčky, ty jsou tvrdé a jen tak něco je nerozhází.

Zašlete dárek na Slovensko, do Anglie, Německa nebo kamkoliv po celém světě.

 

UKÁZAT MOŽNOSTI PŘEPRAVY

 

V tomto průzkumu bylo spoustu dalších dobrých tipů, některé položky bychom vám ale raději nedoporučovali, protože bychom je v balíku prostě neposlali, ani kdybychom se rozkrájeli! České pivo, víno ani maminku v balíku prostě do zahraničí poslat nemůžeme.

 

Raději nečekejte, až přepravci budou po strop plní balíky a vánoční dárek pro své blízké v cizině pošlete raději hned!

 

ZASLAT BALÍK HNED